Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnátok úgy babát, hogy...

Vállalnátok úgy babát, hogy van esély genetikai betegség öröklödesere?

Figyelt kérdés
Jelenleg az orvosok meg nem tudták megállapitani, mitől van, csak hogy a kötőszövetre hat, ami esetleg okozhatott fog elvesztéset és a fekély kialakulását, tehát nem egy nagyon durva genetikai betegségrol van szó.
2015. máj. 12. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

én hiszek a pozitív gondolodásban és a szerint a félelem teremtő hatású, de amúgy máshol is tanácsolják, főleg terhesen hogy ne nézzünk beteg gyerekekről szóló filmeket, vagy horrort stb

szóval ilyen esetben én pont azt erősíteném magamban hogy a gyermekem egészséges lesz és erős, lekörözi az ükapját is a genetikájával :)


félve biztos nem vállalnék, amúgy is kell ár magához a gyerekvállaláshoz is egyfajta lelki erősség, stabilitás

2015. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért ezek nem olyan komoly betegségek, hogy emiatt nem vállalnék.
2015. máj. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A férjemnek eggyel több pár lengőbordája van, és több férfi felmenőjénél is (apai ágon) előfordultak szám feletti kéz-vagy lábujjak. Örökletes a hajlam, de hogy aktiválódik-e, az random. Mi ennek tudatában vállaltuk a gyerekeket, a lányom 6-6 ujjal a kezein született, a fiamnak semmi szám feletti alkatrésze nincs.


Én úgy gondolom, a ti esetetekben sem 100%, hogy kijön-e a betegség a babán, ha meg mégis, azért a mai világban ezek korrigálható problémák. De nyilván megkérdeznék több genetikust is, illetve próbálnék felkutatni olyanokat, akiknek a családjában előfordult konkrétan ez a betegség, hogy mennyire durva, mennyire élhető-e stb.

2015. máj. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az apuka 1-es típusú cukorbeteg. Emiatt sose tettem volna függővé. Persze nem ideális, de ahogy nála kijött úgy hogy a családban csak valaki hordozó lehetett mert más nem volt az, így ez bárhol előfordulhat és persze bármilyen betegséggel. Semmire nincs garancia. Ha a baba mégis az lenne, akkor legfeljebb megtanítja majd őt. Egy másik pár férfi tagjának meg valamilyen csontdeformitása van ami többek között a háta részét érinti ott is született már 2 baba és egyiknek sincs semmi baja.
2015. máj. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk anyai ágon daganatos betegségek öröklődnek, igen jelentős százalékban.Anyumon és nagyanyámon is kijött (pajzsmirigy/nyirokmirigy daganat). Mégis szeretnék babát, remélve a legjobbakat.
2015. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!