Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha cisztám van akkor mit...

Ha cisztám van akkor mit csinál az orvos, hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor megállapítja hoy mekkora ésmilyen tipusú, aztán vagy műtéttel esetleg laporoszkópiával eltávolítja, vagy megvárjaamígfelszívódik. PCOs esetén pedig ha teherbe szeretnél esni gyógyszerrel tud segíteni, mert az nem műthető egyenlőre.
2008. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lehet, laparoszkópiába ne menj bele, mert az vágással jár, három sebet ejtenek rajtad. (nekem elég nehezen gyógyultak be, főleg az egyik.) Hüvelyen keresztül lézerrel is meg tudnak műteni, és egy óra múlva a saját lábadon mehetsz haza. De ez nyilván pénzbe kerül.
2008. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod,h cisztád van? Az orvos mondta? Nekem is volt és Hál Istennek felszívódott a köv. mensivel.
2008. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a ciszta méretétől és típusától függ. Ha nem túl nagy a ciszta, "rávár" az orvos egy hónapot, mert az is lehet, hogy egy visszamaradt tüsző csupán, aminek a köv. mensi után el kell tűnnie. Ha a következő hónapban is megvan a cisztád, vérvizsgálatot írhat ki ( tumor markert, de ne ijedj meg, ha rossz eredményt kapsz, utalhat endometriózisra) Én is így jártam, viszont marhára nem értek egyet azzal, hogy ne menj bele a laparoszkópiába, nyilván az orvos sem javasolja, ha nem szükségszerű. Ha pl. endometriózisos cisztád van, az befolyásolhatja a termékenységet, ráadásul ha spontán kipukkan, szóródik a szervezetben. De nem rémisztgetlek, türelem, lehet, hogy a következő hónapban már ott sem lesz. Én mindezt végigcsináltam
2008. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!