Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan reagáljátok le az...

Hogyan reagáljátok le az ismerősök "Mikor jön már a baba? " kérdés-özönét? Mi a "bevált" válaszotok?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sok nehézséget okozott,két évig próbálkoztunk,és a végén már igen alacsonyan volt az önértékelésem. Már rettegtem,ha emberek közé kellett mennem,hogy ismét kérdezni fogják. :(

Aztán amikor a legkevésbé vártuk,akkor jött a bébi(19.hetes vagyok). Mindenkinek kitartást,és sok erőt kívánok!


2010. febr. 17. 11:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vissza szoktam kérdezni valami olyat, ami kellemetlen az illetőnek (pl. egy megrögzött agglegény haveromnak: mikor lesz az esküvő? Vagy egy másik haveromnak, aki nem túl gyerekcentrikus: és nálatok?) és utána megegyezünk, hogy nem piszkáljuk egymást.

Vagy: "Még nem tervezzük, majd pár év múlva". "Te leszel az első, akinek szólok, ha addig békén hagysz"

2010. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Mi is 2 évig próbálkoztunk, és már nagyon untam a kérdéseket. Mi is azt mondtuk mindenkinek, hogy rajta vagyunk, csináljuk:) 17h km
2010. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Mi is kb másfél éve várjuk. Van a munkahelyemen egy nő aki minden héten megkérdezi, hogy mikor akarok már gyesre menni? Én annyira fel huztam magam, hogy jol ki osztottam, azt mondtam, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor akarok szülni. És örüljön , hogy az ő két lányának jönnek sorba a gyerekek.
2010. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
:) Ez jó, tényleg vannak pofátlanok, akik aztán azt hiszik, mindenhez közük van:) Nekem volt egy vetélésem, és januárban volt egy éve, hogy a kötelező várakozáson felül próbálkozunk. Én azt szoktam mondani, hogy "köszi, nőgyógyászom már van, és ha tanácsra lenne szükségem, akkor az édesanyám a rendelkezésemre áll". Ja meg azt, hogy "én a gyártás részét is igencsak élvezem". Mióta ezeket mondom, nem kérdezik:)
2010. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! A páromnak volt egy jó válasza erre! "Még nem írtunk levelet a gólyának!" Ezt hallván a rokonunk nem tudott szóhoz jutni és inkább köszönt és elment.
2010. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kis válaszokat írtatok:)

Mi is már több mint 1 éve várunk a babára. Most készülünk a második lombikra.

Egyszer egy kolleganőm már huszadjára kérdezte, hogy mikor jön a baba, amikor visszakérdeztem: "Ne haragudj, miért is érdekel ez téged?" egy másiknak meg ezt mondtam egy kis mosollyal az arcomon "Ha elárulod milyen gyakran szexelsz a férjeddel, én is megosztom a titkainkat.". Azóta egyik sem kérdezi már, hogy nálunk mikor lesz már baba!

2010. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Helló!Jók a válaszok!

Kb. Én is ilyeneket szoktam mondani!

1. A kétéves tervben benne van!

2. Még nem jön,de gyakoroljuk!

3. Még nem is beszéltünk róla!

4. Még nem jön,de jöjjön,ha jönni akar!

JAAA és hozzáteszem próbálkozunk már,de senkinek semmi köze hozzá!DE akinek akarod úgyis elmondod nem????

2010. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszülők kérdezgetik, de mi még nem próbálkozhatunk, mert nincs munkám, úgy hogy csak annyit mondok, hogy nincs miből eltartani.. :(
2010. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!