Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék, de gondok...

Babát szeretnék, de gondok merültek fel, így sokat kell járnom vérvételre meg UHra. Szerintetek erre ad 1-1 nap táppénzt a háziorvos? Ill. köteles adni?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen sajnos nem nézik jó szemmel a több órás késést és hiányzást a vizsgálatok miatt, ezért gondoltam az egynapos táppénzekre.
2010. jan. 28. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, egy-egy napra nem tud felvenni táppénzre egyik doki sem.

A munkáltatónak kötelessége elengednie a terhességgel összefüggő vizsgálatokra. Persze tudom, ez sajnos csak törvényi előírás. Én azt csináltam, amikor húzták a szájukat, hogy odaálltam a főnök elé és megkérdeztem, hogy hogyan jobb neki, ha kéthetente egy-két napot később jövök, vagy holnaptól elmegyek végleg táppénzre? Mert sajnos ezek a vizsgálatok kötelezőek, sajnos munkaidőben lehet őket megcsináltatni. Nem akarok sem magamnak sem nekik kellemetlenséget. Mindezt szépen, udvariasan. Természetesen az egy-két napot választotta én pedig amint megtudtam a következő vizsgálat időpontját szóltam neki.

2010. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, most olvastam csak el rendesen, hogy még nem vagy állapotos.

Ha meddőségi kezelésről van szó, akkor ugyanaz vonatkozik rá, mint ha kismama lennél.

2010. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy-egy napra nem jöhetsz el táppénzre, de szabadságra igen, akár fél napra is. Ha meg lombikos vagy, akkor a munkáltatódnak kutya kötelessége minden vizsgálatra elengedni.
2010. jan. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a helyzet az, hogy nem tudja a munkáltató, hogy baba-projektben vagyok. félek ha megtudná, elküldene. az pedig most nem lenne jó.

úgy 15 nap betegszabadság jár egy évben, de arról is a doki ad igazolást, nem?

2010. jan. 28. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Táppénz több is jár, de az első 15 napot a munkáltató fizeti.
2010. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A betegszabadság 15 nap/ év, ekkor az átlagbéred 70%-át kapod. Ezt teljes egészében a munkáltató fizeti.

A táppénz az ezt követő időszak, attól függ a %-os mértéke, hogy mennyit dolgoztál előtte: ha kettő v. több évet, akkor 60%, ha egy évet, akkor 50%. Ezt 30%-ban a munkáltató fizeti.


Akár betegszabadság, akár táppénz az elszámolásához keresőképtelenségi igazolást a doki állítja ki.

2010. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!