Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől függ a ciklushossza?...

Mitől függ a ciklushossza? Nekem nagyon összevissza amióta babát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Tavaly:

5.hóban 3nap barna 5 nap vér 3nap barna 28napra megjött

2 barna-5-vér 2 barna 24napra megjött

2 barna-3vér 2 barna 31napra megjött

3 barna-3 vér-3 barna 24napra megjött

3 barna-4 vér-2 barna 25napra megjött

5 barna(+teszt)de!4 nap vér(sok)-3 barna 30napra megjött

3 barna-3vér(nagyon kevés)-1 barna 29napra megjött

1 barna-1nap semmi-3vér(nagyon kevés)-1 barna 29napra megjött

1 barna-1nap semmi-3vér(nagyon kevés)-2 barna 26napra megjött

1 barna-1nap semmi-3vér(nagyon kevés)-2 barna 24napra megjött

és most 28cn tartok, úgy hogy 14 és 20cn pici vérzés volt,Tegnap és ma reggel véreztem picit, de napközben nem.


2010. jan. 28. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Idegi alapon is lehet rendszertelen mensid,ha rágörcsölsz a babatémára.

Érdemes lenne orvossal konzultálnod a ciklusaidról.

2010. jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A ciklushosszod 24 és 30 között ingadozik. Nem olyan szabályos, mint az atomóra, de kifejezetten nem is rendszertelen. Mindkét szélsőség benne van a normális tartományban.


Az idegesség amúgy nemigen játszik közre abban, hogy mikor jön meg, ez ugyanis egyetlkenegy dologtól függ: hogy mikor volt a tüszőrepedésed. (Azaz mikor szabadult ki a tüszőből az érett petesejt, hogy megtermékenyüljön.) Tüszőrepedés után 12-16 napra jön meg ugyanis a havi vérzés. Hogy pontosan hány napra, az nőtől függ, de egy nőnál általában állandó ez az idő, nekem 12 nap. (Ezt hívják luteális fázisnak.)


Ha kevés a vérzésed, annak általában a vékony méhnyálkahártya az oka, annak meg a kevés progeszteron lehet az egyik oka. Ezen palástfű-teával lehet javítani a ciklus második felében, tüszőrepedés után. A rendszertelen ciklust meg a barátserje-kapszula tudja megrendszabályozni, de ennek a hatása csak 2-3 hónap múlva kezd megmutatkozni, azonnal még nem.


Az orvos nem elvetendő ötlet, főleg, hogy nem jön a baba.


Én javasolnám még neked mellette, hogy vezess grafikont a ciklusaidról a ciklus.hu-n, és jegyezd fel benne az ébredési hődet is (minden nap ugyanabban az időben, szájban, nyelv alatt, ugyanazon az oldalon mérve, még mielőtt kiszállnál az ágyból). A hőből számodra is, meg az orvosnak is sok minden kiderül, ol hogy mikor volt a tüszőrepedésed, nincs-e hormonproblémád, milyen hosszú a luteális fázisod.


Ezeket a hőgörbéket ide is beszúrhatod, és tőlünk is segítséget kérhetsz, hogy mit lehet belőlük kiolvasni.

2010. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez még nem rendszertelen. pár nap késéssel jön max., néha pár nappal előbb. azt mondják, hogy -5 nap +8 még normális


megkérdezhetem mennyi idős vagy, mert valahol olvastam, hogy a ciklushosszak az életkor előrehaladtával csökkennek. nekem eddig még mindig csak késve érkezett, most vagyok 25 éves.

2010. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előzőnek: olyan nincs, hogy mindig késik. Ez esetben olyan van, hogy neked hosszabb a ciklushosszod az átlagosnál.
2010. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jó, úgy értettem, hogy a 28 naphoz képest. pár alkalommal volt csak pontosan 28 napos, de az átlag a 28+1hét szokott lenni. ami még szintén a normális tartományba esik.

kb. 21 éves koromig még ennél is hosszabb volt, akár 2-3 hét

2010. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
27 leszek idén. 17-21évesen és 23-25 évesen szedtem tabit-amitől rendszeres volt. Mielőtt nem szedtem semmit kb 30 napos ciklusaim voltak, a bogyó abbahagyása után kb1 évig 26 napra jött meg, azóta meg ilyen-olyan. Akkor ez nem egy olyan vészes dolog? Ennyit az is tehet, hogy babát szeretnék és figyelem magam?
2010. jan. 28. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyi szerintem nem vészes. Átlag 28 napos ciklusok mellett nekem is előfordult 26 napos is, meg 35 napos is. Ez még nem olyan kóros, hogy be kelljen avatkozni, vagy bármi rosszra utaljon.


Ja, és harmadik próbálkozásra összejött a baba. 32 évesen!

2010. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 27 vagyok és 10 hónapja szeretnénk babát. Nekem éveken keresztül pontosan 31 napos volt a ciklusom, de az utóbbi hónapokban nekem is 31-42 között ingadozik. Szerintem lelki háttere van, mert amúgy minden jó velem.
2010. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!