Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor van peteérés, ha pozitív...

Akkor van peteérés, ha pozitív az ovulációs teszt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

A pozitív ovu teszt után 24-36 órával van tüszőrepedés.

Peteérésed akkor van mikor leesik a hőmérsékleted.

Vagyis elöbb peteérés utána tüszőrepedés.

2010. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mikor megtermékenyíthető a petesejt?
2010. jan. 27. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Hát nem olvastad el az ovuteszt használatiját?

Ahogy pozi lesz az ovuteszt,utána 24-36 óra múlva ovulálsz,és onnantól számítva életképes a peteset 24 óráig.De az első 12 órában kell,hogy megtermékenyüljön mert utána lassan öregszik.

2010. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A peteérés a menszi első napján kezdődik, és hosszabb folyamat. A peték tüszőkben vannak, és közülük is kiválik egy, a domináns tüsző, ami elkezd érni és nőni. naponta kb 2 mm-t nő, amíg a tüszőrepedés (ovuláció) napjőn meg nem reped, és robbanásszerűen ki nem szabadul belőle az érett pete. Ezen a napon a hő elindul felfelé, és negatív az ovuteszt.


A tüszőrepedést megelőző napon pozitív az ovuteszt, a teszt ugyanis a tüszőrepedést kiváltó hormon (LH hormon) magas szintjét méri.

2010. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tegnap + határozottan!Ma is szintén határozott + volt,tehát tegnap is és ma is erősebb volt a tesztcsík mint a kontroll.LÉNYEG:Voltam ma is (tegnapelőtt is) hüvelyi uh-n,pé-t nézni,tegnapelőtt ott volt,ma meg nem,mert ma repedt meg,ÉS EZ A 2-IK + NAPOM.Tehát nálam nem vált be,hogy csak akkor reped meg a tüsző,ha az utolsó + napra számolsz 24-36 órát.TEHÁT,NEKEM A 2-IK + NAPON REPEDT MEG!!!
2010. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb ovutesztre rá van írva, hogy ha +, nem kell többet csinálni a ciklusban, mert ahhoz képest 24-36 óra az ovu. Ehhez képest én is mindenhol azt hallom, hogy az utolsó + nap utáni - nap az ovu napja.
2010. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert a vizeletben később jelenik meg az LH hormon, mint a vérben. Ha pozitív a teszt, érdemes rögtön ágyba bújni, mert akkor már lehet meg is történt az ovuláció.
2017. márc. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!