Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem volt PÉm, így kaptam...

Nem volt PÉm, így kaptam hormont, de még nem estem teherbe. A doki azt mondta, hogy méhátfúvást csinálunk a nyáron. Nem nyújtjuk el ezt nagyon?

Figyelt kérdés
PÉm továbbra is csak gyógyszerrel van, aminek ugye mellékhatásai vannak és ha tényleg elzáródás van, akkor feleslegesen strapálom a szervezetem. Ha a méhátfúváson minden rendben lesz, mi a következő vizsgálat? Volt valaki hasonló helyzetben?
2010. jan. 26. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem petevezeték átfújásra gondolsz? Egyébként igazad van, felesleges hormonokkal tömni magadat, ha még az sem derült ki, hogy átjárható vagy-e. Párodat nézték már? Neked néztek már hormonképet? Ezek jöhetnek még vizsgálatként ezután. Ha ezeken túl vagytok, és még mindig nem sikerül, akkor jöhet az inszem vagy lombik.
2010. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja, bocs, új még nekem ez a dolog. valszeg petevezeték, igen.

férjem nézték, tökéletes lett az eredmény. a progeszteronom nem jó, nézek nálam hormont, csak ha el van záródva, akkor hiába szedem a gyógyszereket.

és ha nyáron kiderül az elzáródás, akkor rögtön mehetek lombikra?

2010. jan. 28. 15:04
 3/8 A kérdező kommentje:
ja és köszi a választ!
2010. jan. 28. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én úgy tudom, hogyha el vagy záródva mindkét oldalon a petevezetőd és nem lehet átfújni/megnyitni, akkor igen, egyből lombik lesz, mert az inszem ebben az esetben felesleges.
2010. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Mennyire rossz a progeszteronod? És mit mond rá a dokid? Érdemes lenne endokrinológust felkeresned, ő kifejezetten ezzel foglalkozik. De előbb mindenképp az átjárhatósági vizsgálat kéne.
2010. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát most így fejből sajnos nem tudom a progeszteron szintjét. doki mondta, hogy alacsony, de a Clostyra jól reagálok (volt domináns tüsző és 2 kisebb). viszont erről a laparoszkópiás dologról most olvastam és elég para. bent kell maradni, meg varratok meg táppénz. nem hangzik túl jól....

köszönöm a javaslatokat! reméljük egyikre sem kerül azért sor. én nagyon reménykedem, jövő hétre megint nem várom!!!!!!!!!

2010. febr. 3. 15:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Szorítok, hogy ne kerüljön sor a laparra! Amúgy nekem szeptemberben volt egy laparom, ne aggódj, túl lehet élni. Én is marhára féltem tőle, mert még sosem voltam kórházban. Nem mondom, hogy kellemes, de így utólag visszagondolva tényleg nem volt vészes. A varrat szedés egyáltalán nem fáj. Engem kedden műtöttek, következő héten már dolgoztam. Altatás után felkelni, na az nem túl kellemes, mert rókáztam, és friss varratokkal nem olyan egyszerű, főleg, hogy nincs is mit kirókázni, mert ugye előző nap déltől már nem lehetett enni, csak hashajtóztak. De tényleg ne félj tőle, leírva tényleg szarul hangzik, de hamar túl van rajta az ember és könnyen regenerálódik utána.
2010. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Nekem is alacsony a progeszteronom. Nekem azt mondta a doki is, meg egy endokrinológus is, hogy nem olyan nagy az eltérés, így nem kell vele foglalkozni. Ez mondjuk fura volt nekem és megint rákérdeztem nemrég a dokimnál. Azt mondta, hogy ha ez lenne a probléma forrása, akkor teherbe esnék ugyan, de nem tudnám megtartani a babát. Én viszont teherbe sem esek.
2010. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!