Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha soha nem szedtem hormonális...

Ha soha nem szedtem hormonális fogamzásgátlót, akkor később, ha majd babát szeretnénk, nagyobb esélyem van a teherbeesésre?

Figyelt kérdés

olvastam itt egy hozzászólásban, hogy sokaknak azért fogan meg nehezen a baba, mert már tini koruk óta szedik a bogyót. mivel én ezt mindig is elleneztem, és komolyabb indokom nem volt rá, h szedjem, ezért gumival, illetve néha hüvelykúppal védekeztünk.

magyarul: ha nem tömtem magam gyerekkorom óta h.ülye hormonokkal, akkor könnyebben sikerül később babát összehozni?

köszi a válaszokat.


2010. jan. 15. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha soha nem szedtél bogyót, akkor annyi előnyben vagy, hogy soha nem avatkoztál be a petefészked és a belső nemi szerveid természetes működésébe, és ez jó. Sokan tényleg elcseszik magukat azzal, hogy túl korán elkezdik szedni a fogigátlót, hogy "beállítsa a ciklusukat", mielőtt az még beállna magától, így aztán nem csoda, hogy amikor leállnak a tabival, mert babát szeretnének, sehogyse akar a ciklusuk visszaállni a normális kerékvágásba - mert soha nem is volt nekik ilyen.


De az, hogy te soha nem szedtél bogyót, sajnos nem segít azon, ha ettől függetlenül van valamilyen szervi-hormonális problémád.


Remélhetőleg nincs gond nálad, és egy év alatt összejön a baba gond nélkül. Kívánom, hogy így legyen.

2010. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szia, en soha eletemben nem szedtem semmifele fogamzasgatlot , most 28 eves vagyok , voltam mar mindenfele kivizsgalason , parom is en is teljesen egezsegesek vagyunk es .....ket eve arunk a babankra :((
2010. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én szedtem 21 éves koromtól kezdve, egyszer leálltam 2 évre, hogy tisztuljak, majd újra kezdtem. Mielőtt babát akartunk, egy évvel azelőtt letettem, addig máshogy védekeztünk, és a 3. próbálkozásra összejött a gyerkőc. 30 éves voltam akkor. Szóval inkább egyénfüggő, mert erre is arra is van példa. Biztos egészségesebb, ha nem szedtél soha, de ez nem 100%-os garancia a könnyű teherbe esésre. Ettől függetlenül kívánom, hogy gyorsan összejöjjön neked!
2010. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam. Mindig odafigyeltem a táplálkozásra, nem tömtem magam soha bogyókkal... Mégis már több, mint 3 éve próbálkozunk. Több sikertelen inszemináción vagyok túl, jövő hónapban pedig lombikom lesz.

Ja, és egyikünknek sincs semmi baja, ráadásul még fiatalok is vagyunk. :(

2010. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nikcsi ***** válasza:
En leszek az ellenpelda. 5 evig szedtem fogamzasgatlot, fiam elso honapban megfogant, a kisteso pedig a masodikban.
2010. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ok, köszi a válaszokat. remélem összejön, ha majd szeretnénk, egyelőre nem tervezzük, csak szerettem volna esélyeket latolgatni :) :)


nektek drukkolok, h összejöjjön, aki már részesült az örömből, annak jó babázást :)

2010. jan. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!