Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 hónapos a kisfiam, szoptatok...

4 hónapos a kisfiam, szoptatok kizárólagosan. Teherbeeshetek így?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kistesót kis korkülönbséggel, de ezért nem hagyom abba a szoptatást. A havim még nem jött meg szülés óta.
2010. jan. 13. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, mert működik egyfajta természetes fogamzásgátlás a hormonok miatt. Én azonban nem hiszek ebben. Csak az ismeretségi körömből vannak többen, akik szoptatás alatt terhesek maradtak.

Én is így szerettem volna, de lebeszélt az orvosom. Azt javaslom, te is konzultálj vele. Nekem 10 hónapos volt a kicsi amikor terhes lettem, erre már nem húzta annyira a száját :)

2010. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden esélyed megvan, amint lesz peteérésed. A szoptatás nem véd a terhességtől.
2010. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a mensesed sem jöhet meg.nekem 8. hétre megjött,és azóta rendszeres...na tessék.
2010. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt is előbb-utóbb beindul a peteérés, majd rá két hétre megjön az első menszesz. Azaz már az első menszesz előtt két héttel teherbe eshetsz, a szoptatás nem véd meg, csak valamelyest gátol. Ha nem akarsz még babót, akkor gondoskodnod kell megfelelő fogamzásgátlásról.
2010. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!