Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás mellett van esélyem...

Szoptatás mellett van esélyem teherbe esnem? Nagyon szeretnék!

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam, igény szerint szoptattam, és még most is azt tenném, csak már nagyon szeretném összehozni a kistesót. Még nincs menstruációm. Reggel, este és éjjel min 2x szopik, nappal pedig változó, van amikor egyszer, de van, amikor 3x. Tehát napi 5-6 szopi. Én próbálom húzni, hogy legyen legalább 6 óra hossza a szopik közt. Nincs szivem elválasztani, az ösztöneim nem engedik, de a tesó is kellene.. Mi próbálkozunk pár hónapja, de semmi.

2014. júl. 21. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabály szerint ugyan a laktáció gátolja a peteérést, de véletlen mindig előfordul.
2014. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát akadnak rá példák, hogy még az első menzesz előtt pont elkapják a peteérést és teherbe esik szoptatás mellett is az anya (ahelyett, hogy épp elkezdett volna menstruálni). De sajnos arra is van példa, hogy nehezen áll helyre a ciklus a szoptatás abbahagyása után is.
2014. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem akkor volt először mensim, amikor nap 3-4 re letudtam csökkenteni a szopikat. és 3. hónapban teherbe is estem. most már napi egyszer kap csak, ha hajnalban felkel és nagyon nyugtalan és nem bír visszaaludni.( de ezt az egyet is minél előbb el akarom hagyni...csak ez a hülye kánikula ugye...biztos emiatt is alszik rosszabbul.)

egy 15 hóst már azért lassan el kell választani, nem csak a kistesó miatt. még a nappali szopikat könnyebb elhagyni. az elalvós és éjszakai az nagyon durva...legalábbis nálunk azt volt a legnehezebb. nagyon keservesen sírt utána, de szerencsére 5 nap után már megszokta, hogy nincs.és most jobb a helyzet. sajnos helyette, most kicsit ringatom, azt se lesz könnyű elhagyni. szóval szerintem nagyon nehéz, ha eddig megszokta, hogy ennyi cici van, de ki kell tartani kicsit és utána könnyebb lesz. és neki is ez jobb hosszútávon. minél később kezded elhagyni, annál nehezebb lesz szerintem.

2014. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült, pedig a kisfiam 3 év alatt jött csak össze, a kistesó viszont szopi alatt, néhány hónap próbálkozás után. Igaz én már menstruáltam akkor, de nekem is 13 hónap után jött meg először szóval szerintem nem esélytelen.
2014. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ! Különben nekünk elsőre összejött a kisfiunk. Most 31 éves vagyok, és ezért "sietnék" a másodikkal, mert ezeket a gyerkőcöket fel is kell nevelni. Megpróbálom csökkenteni egy picit a szopik számát. Na az is lehet, hogy kicsit sürübben kellene "összebújni", heti egy alkalom nem sok. :)
2014. júl. 21. 12:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Várok még kommenteket és tapasztalatokat.. Kinek hogy sikerült?
2014. júl. 22. 08:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon keveset tudtam szoptatni, de ahogy abbahagytam teljesen akkor rá nemsokkal jött meg elsőre.

Én biztos lecsökkenteném a szopizást, már nagy a fiad :) ennyi idősen már nem az étel miatt eszi, hanem azért mert megszokta. Próbáld minél hamarabb elválasztani.

Lehet peteérés ilyenkor is, ezért szokták mondani, hogy a szoptatás nem fogamzásgátló, de nagyon ritka.

2014. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak információ azoknak,akik hasonló cipőben járnak,mint én. Most tudtam meg,hogy az egyik ismerősünk,aki most szült,pont így esett teherbe. Még nem menstruált,mert a másfél éves kisfia szopott. A szülés előtt két hónappal hagyta el a cicit magától.. Sokat utána olvastam,és van ilyenre példa bőven,de olyanra is,hogy nem sikerült szopi mellett a kistesó. Ez szervezettől függ.
2014. júl. 23. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!