Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés szoptatás mellett?...

Teherbeesés szoptatás mellett? Kiknek sikerült?

Figyelt kérdés

Lassan már tervezzük a kistesót, de a nőgyógyászom azt mondta, nagyon kicsi az esélye a teherbeesésnek amíg szoptatok.


Még csak 9 hónapos a babám, még legalább fél-egy évig tervezem a szoptatást, utána amíg elapad a tejem és beáll a ciklus az is jópár hónap. Ezek szerint még legalább 2-3 év mire jönni fog a kistesó.


Kicsit elkeseredtem, mert kis korkülönbséget terveztünk. És én még azt hittem a második már könnyebben fog összejönni. :-( Kiknek jött össze szoptatás alatt?


(Tejet elapasztani, gyógyszert szedni rá egyenlőre nem akarok.)


A ciklusom rendszeres, bár 1 hétten kitolódott. A nődokim szerint ez még nem jelenti, hogy peteérésem is van.



2014. jan. 21. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm kislánya 4 hónapos volt, mikor fogant a következő. vele 5 hónapos kismama most. 1szer jött meg neki, és utána terhes is lett. még szoptat, de folyamatosan választja le. szerintem várhattak volna még pár hónapot, de ők tudják.
2014. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ilyenre olyanra is volt eset a családomban sajnos...Nővérem szoptatás mellett terhes lett egészséges kislánya született, igaz nem tervezték 10 hónapos volt akkor a fia, viszonylag sokára 8 hetesen vette észre. Sógornőm tervezte összejött neki és 2x is az első elment 8 hetesen, a másodikat 13 hetesen vetették el beteg volt. Ahogy beállt a ciklusa egészséges gyermekük fogant.
2014. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem, 1 éves volt a lányom, és még szoptattam, amikor megfogant a fiam. Egészséges, szép, okos gyerek, már 14 éves...
2014. jan. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3 hónapos volt a "nagy" amikor terhes lettem. Akkor már két mensin voltam túl.. és nagyon sokat szoptattam, két mellből, minden alkalommal.


Azóta már iskolások mindketten, 1 év van köztük.

2014. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Egyik ismerősömnek megszületett a lánya rá fél évre azt hiszem a következő kislányával is terhes lett. Úgyhogy szerintem összejöhet a második baba is.
2014. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a középső gyerekem, mikor terhes lettem. Már elkezdtem a hozzátáplálást, de még elég sokat szopott. Előtte kétszer menstruáltam. Még 3 hónapig szoptattam, utána kislányom magától hagyta abba, szerintem tovább szopott volna, ha nem vagyok terhes.
2014. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A nővérem és köztem 11 hónap van. Egészségesek vagyunk és már mind a kettőnknek van gyerekünk. Ha szerencséd van összejöhet minden gond nélkül.
2014. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia én is még szoptatok és mi is kis tesót szeretnénk.Ki probéltam az LH tesztet és van peteérésem neked is ajánlom.Sok szerencsét.
2014. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az LH teszt még nem garancia, hogy peteérés is van. Az csak a növekvő hormonszintet mutatja a szervezetben. Az első babánál mindent amit lehet méricskéltem, LH teszt, PG53, hőmérőzés minden. Az egészből csak egy nagy stresszelés lett és ezért nem is tudtam teherbe esni egykönnyen, illetve egyszer el is vetéltem. Akkor sikerült végül teherbe esnem, mikor feladtam.

Ezért most nem szeretnék újra belemenni a méricskélésbe, nem akarok újra rástresszelni.

2014. febr. 14. 08:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nekünk azért sikerült olyan hamar a második meg a harmadik gyerek. Mi úgy védekeztünk, hogy "úgyis szeretnénk még gyereket, legfeljebb terhes leszek". Az egyiknél még szoptattam, a másiknál már pont nem.
2014. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!