Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem akar gyereket?

Miért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

6 éves kapcsolatban most fogalmazódott meg bennem először, szinte villámcsapás szerűen "gyereket akarok".

szóba is kerül a párommal és habár nem volt elutasító teljesen, azt mondta várjunk még pár évet.


most ez a pár év, nekem évtizedeknek tűnik. úgy érzem nem tudok várni. a másik meg: egyszerűen úgy érzem a nőiességemtől foszt meg ezzel a válasszal. meg akaratlanul is arra gondolok, hogy nem biztos a kapcsolatunkban.


ahhoz kérném a segítségeteket, hogy lehet ezt lelkileg feldolgozni. lehet, hogy apróságnak tűnik, de nekem most nehéz ezt átélni. (a hirtelen ráeszmélést és az elutasítást. ő miért nem érzi azt amit én?)


2010. jan. 6. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vele kell szépen megbeszélni. Eddig te sem akartál gyereket, mi lett volna a reakciód, ha egyszer munkából hazaérve, azzal fogadott volna, hogy mostazonnal gyereket akar. Fel sem tudta még dolgozni, hogy hirtelen ekkora változás állt be a kapcsolatban. Később még meggondolhatja magát, lehet, hogy fél, hogy milyen apa lenne, hoy miből fogtok megélni, szeretne neki mindent megadni, s nem tudja, hogy ezt megtudja-e teremteni nektek stb... Beszélj vele nagyon szépen és őszintén, akkor majd kiderül, hogy miért nem most akar csak pár év múlva.
2010. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2010. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is ugyanez volt a helyzet. Mindig volt valami kifogás, hogy most miért is ne legyen. Igaz én munka mellett még főiskolára is jártam, így azt én sem akartam, hogy a suli mellett jöjjön a baba. Megbeszéltük, hogy ahogy lediplomázom, nem várunk tovább! Így még Ő is kapott "haladékot". :-)


Szerintem ne erőltesd, még akkor se, hogyha neked ez most nagyon fontos. A pasik sokszor azért nem akarnak mert féltik a szabadságukat. Féltik a megszokott életüket és nem tudják elképzelni, hogy milyen lenne egy gyerekkel.

Az én kicsi fiam most lesz három hónapos, és mind a ketten imádjuk őt. Sőt a férjem már a második babát emlegeti! :-)

2010. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

25, 25

rendezett anyagi háttérrel, lakással. leendő nagyszülőkkel, akik tudnak segíteni. már nem tanulunk. szóval a körülmények adottak. de valószínűleg az van, hogy jobb állást akar, jobb fizetést.szóval nem biztos magában. meg "élni akar". csak ennél meg ott a "csapda", hogy most úgy gondolja, hogy fiatalok vagyunk (és tényleg így van), aztán 30 fölött meg nem akarom, hogy azt kelljen mondanom, ha akkor nem jön össze a baba, hogy miért nem próbáltuk előbb?...

tudom, hogy benne milyen gondolatok vannak, de ugyanakkor más szempontból én úgy érzem: itt az ideje

meg félek: mi van ha el telik az a pár év és még akkor is azt mondja, hogy várjunk még pár évet?

2010. jan. 6. 12:02
 5/21 A kérdező kommentje:
próbálom nem fölhozni a témát, de annyira nehéz, amikor most ez minden vágyam. nem akarom azt sem, hogy miattam akarja. azt szeretném ha ő is érezné, akarná
2010. jan. 6. 12:04
 6/21 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nehéz helyzet. :( Valahogy mégis szóba kéne hoznod, hogy te már nagyon szeretnél babót. Bennem ez tavaly ilyenkor fogalmazódott meg. Áprilisig nem mertem felhozni páromnál aztán abbahagytam a gyógyszert. Megbeszéltük, hogy esküvő után már próbálkozunk (idén tavasszal lesz). Annyira örültem neki.

De mi elég nehéz helyzetben vagyunk, mert nincs munkám. De ettől függetlenül be fogom vállalni a babót, mert már nem bírom. Sajnos már fél éve keresek munkát mindhiába... Úgy hogy én nem várok tovább.

2010. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és örülök neki , hogy 12:23 te érted, milyen ez. remélem addig is sikerül munkát találnod és nem kell bizonytalanságban élnetek. és te miért nem merted felhozni a témát, féltél a visszautasítástól?
2010. jan. 6. 13:05
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Mi ugyanígy voltunk, én szerettem volna, ő még nem. Egy idő után nem is mertem felhozni a témát, mert láttam, hogy idegesíti. Aztán gyógyszer mellett teherbe estem. Elmentem dokihoz, 2 napig rágtam magam, hogy mondjam el neki. Aztán elmondtam, erre azt mondja nekem, hogy gondolta... Na mondom ez jól indul. 2 napig alig lehetett hozzászólni, annyira meg volt zuhanva, hogy most mi lesz... Aztán anyukám "elkapta a grabancát" (ő már hamarabb tudta mint én, hogy terhes vagyok) finom értelembe, és elkezdte neki mondogatni, hogy egy gyerek mindig öröm egy családban, van lakásunk, munkánk, ezer éve együtt vagyunk, mire akar még várni. A nagyszülők már most imádják a gyerkőcöt, amiben tudnak majd segítenek, pedig egyik sem él túl jó anyagi körülmények között. Úgy látszik ezek hatottak, és mintha elvágták volna. Örül neki. Puszilgatja a még alig létező pocakomat, és bevallotta, hogy igazából megijedt. Hogy akkor most már soha nem mehet meccsre, haverokkal sörözni, nem lesz társasági életünk, anyagilag hogy fogjuk bírni, még annyi helyre el akartunk menni, kicsi a lakás, stb. Most már másképp gondolkodik. Várja, tervezget. Én azt mondom lányok, hogy jól ki kell ezt vesézni a pasikkal. Azért megmondom őszintén, ha én nem esek így teherbe, nálunk is elhúzódott volna még a dolog. Az meg eszembe sem jutott, hogy elvetessem, felneveltem volna egyedül is és ezt ő is tudja, hogy ha kellett volna választanom, akkor a gyereket választom. Pedig ő életem szerelme, legjobb barátom, testi-lelki-szellemi társam.
2010. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most van úton az 1. gyerekünk, mindketten 33. évesek vagyunk, és abszolút nem érezzük, hogy el lennénk késve.

Mostanra értünk meg teljesen a szülői szerepre.

2010. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
igen, ez mindenkinél máskor jön el.
2010. jan. 6. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!