Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A folsav valóban segíti a...

A folsav valóban segíti a teherbeesést?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem segíti. Másban segít: hogy a babád egészséges legyen.


A fogantatás utáni 16. nap körül záródik az idegcső. Sok kismama ilyenkor még azt se tudja, hogy terhes. De ha a vérében a folsav koncentrációja ilyenkor elég magas, akkor ez kivédi az idegcsőzáródásos rendellenességek (agy- és koponyahiány, nyitott gerinc) 92%-át. Ehhez csupán az élettani adag folsav kell, napi 0,8 mg, épp ennyi van az összes terhesvitaminban. Az idegcsőzáródásos rendellenességek nagyon gyakoriak, folsav nélkül minden 400-700 terhességből egy ilyen. Azt tanácsolják, hogy a kismama már a tervezett terhesség előtt egy hónappal kezdjen el szedni valamilyen terhesvitamint.

2010. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Szia nekem is a folsavat ajánlotta a dokim, de azt mondta, hogy a tervezett teherbe esés előtt fél évvel nyugodtan elkezdhetem szedni. Viszont azt is mondta, hogy semmilyen terhesvitamint ne szedjek, ha nem akarok egy kismalacra hasonlítani, mert azok csak arra jók, hogy az én súlyomat gyarapítsák.
2010. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, kedves utolsó, de az orvosod nagy baromságot mondott. Vitamintól elhízni... Teljes képtelenség. Elhízni akkor lehet, ha valaki több kalóriát visz be a szervezetébe, mint amennyit felhasznál, ehhez pedig nem kell terhesvitamin.


Összehasonlításképp: jabuártól szedem az Elevitet, és egy kilót se szedtem fel augusztusig, amikoris teherbe estem. Terhesen is az utóbbi egy hónapban kezdtem el kilókat felszedni magamra, főleg a karácsonyi zabáknak köszönhetően, és még most is teljesen normális mértékű a súlygyarapodásom.


Ez egy agyrém, amikor egészségügyisek akarnak kismamákat lebeszélni a terhesvitaminról... :-(

2010. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is szedem a folsavat, eddig még nem sikerült a baba:(

Utolsónak: van mikor nem hiába beszélik le a kismamákat a vitaminokról. Pl. az egyik munkatársnöm terhes lett, elkezdte szedni az Elevitet, és annyira felvizesedett töle, hogy a végén az életük került veszélybe, nehezen tudták megmenteni öket. Lehet, hogy az átlagra ez nem vonatkozik de bárkivel elöfordulhat...

22/L

2010. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

12:57-es vagyok.

így van, én csak azt írtam le amit az az ember mondott akiben én megbízom, de ahány ember annyi féle.

barátnőm nem szedi, pedig kismama, mert neki se ajánlotta az orvosa a vitamint, nem egy helyre járunk.

ismerősöm pedig elkezdett vizesedni tőle, de ez az én tapasztalatom, mindenki döntsön belátása szerint.

2010. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És amint abbahagyták a vitamin szedését, megszűnt a vizesedés is?
2010. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 28 hetes vagyok idáig szedtem vitamint, pár napja nem szedem csak külön kalciumot és magnéziumot. És érdekes módon eddig nem láttam már a saját bokámat annyira vizesedtem viszont amióta nem szedem a vitamint nem vizesedek.


Érdekes egybeesés.

2010. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én hánytam a terhes vitamintól!!!
2010. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!