Az Elevit valóban elősegíti a teherbeesést?
Nem.
Pár szó a folsavról és a terhesvitaminról.
Magyarországon minden 400-700 terhességre jut egy nyitott gerinces kisbaba, az agy- és koponyahiányosakról nem is szólva. A modern szűrővizsgálatokkal ezeknek a rendellenességeknek 85%-át fel lehet ismerni a 20. hét előtt, és ezt rendszerint abortusz követi.
Sokkal értelmesebb, olcsóbb, emberségesebb és HATÉKONYABB lenne a megelőzés. Ha a fogamzás előtt egy hónappal élettani mennyiségű (napi 0,8 mg) folsavat kezd szedni a leendő anyuka, és a terhesség 12. hetéig szedi, a fenti rendellenességek 50%-ban kivédhetőek. Miért? Mert a kimaradó vérzés környékén záródik az idegcső. Ha ekkor a folsav már kellő koncentrációt elér a vérben, akkor az idegcső szabályosan záródik, folsav hiányában azonban lehet, hogy nem, és kész a baj.
A folsav élettani adagja napi 0,8 mg. Ennyi folsav 15 tányér spenótban található, egészséges étrenddel tehát nem biztosítható. Ennél többet azonban csak a ritka és súlyos, sarlósejtes vérszegénységben szoktak előírni, csak akkor orvosilag indokolt. Napi 2-4 mg folsav tehát sok, ráadásul gátolja a cink felszívódását is.
Miért nem elég azonban a folsav (azaz B11 vitamin) önmagában? Mert nem ez az egyetlen védő terhesvitamin. Van még a B1, B2 és B12, ezek együttes kombinációjával már nem csak 50, hanem 92%-ban lehet kivédeni a fentebbi rendellenességeket! Ezenkívül ez a kombináció a szív- és érrendszeri betegségek 50%-át, a vese és húgyutak rendellenességeinek 40%-át és a végtaghiányos rendellenességek 30%-át képes kivédeni, megelőzni, BIZONYÍTOTTAN. Ezt pusztán, egyedül a folsav nem tudja. Együttesen ez a négy magzatvédő vitamin sokkal jobb hatásfokú, mint a folsav önmagában.
De csak akkor, ha a fogamzás előtt már szedik, és legalább a 12. hétig folytatják.
Ez a 4 magzatvédő vitamin, más szükséges vitaminokkal, nyomelemekkel és ásványi anyagokkal együtt pont megfelelő mennyiségben és arányban található meg a terhesvitaminokban, amit gyakran még egészséges étkezéssel sem tudunk bevinni a szervezetbe. A közhiedelemmel ellentétben tehát nem azért kell szedni, hogy nagyra nőjön a kisbaba (nem lesz tőle óriásbébi), hanem azért, hogy egészséges legyen, és ne legyenek fejlődési rendellenességei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!