Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Escapelle-t vettem be. Lehetek...

Escapelle-t vettem be. Lehetek terhes? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Escapelle tablettát vettem be dec.13. án. Azóta rendesen,29 napra megjött a menstruációm. Mikor megjött, előtte délelőtt csináltam tesztet és negativ lett (13 nappal az aktus után. ) A menstruációm egy nappal volt rövidebb a szokásosnál, de a vérzés mennyisége és állaga szokásos volt, csak az volt a furcsa, hogy egyáltalán nem görcsöltem, pedig szoktam mindig. Most a következő ciklusom 13. napja van és kb. két napja fáj a mellem. Nagyon aggódom, hogy esetleg terhes vagyok, de sajnos most nem tudok tesztet venni.
2010. jan. 4. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy terhes lennél, csak felborult a hormonháztartásod azért fáj már most a melled. És ráadásul rendesen meg is jött. Az aki menstruál terhesség alatt annak igen kevés vérzés jelentkezik általában. Szerintem nem érdemes tesztet venned, csak akkor ha nem jön meg. Ne izgulj, mert a stressz nem tesz jót!
2010. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ. 'Józan' ésszel én is így gondolom, mert a sima fogamzásgátló is ilyen tüneteket okozott nálam (meg sokkal rosszabbakat is, azért nem tudom szedni) és ez a tabletta meg 21 'rendes' fogamzásgátló hormonadagja. Csak közben meg már olyan ideges vagyok, hogy nem tudok éjszaka aludni meg ilyenek. De azzal próbálom nyugtatni magam, hogy a mellem nem nőtt, a mellbimbóm nem sötétedett, csak fáj. Láttam már pár várandós nőt, és hiába korai terhesség volt, a melle mindnek nagyon megnőtt. Nagyon izgulok, és még 4 nap mire legkorábban tudok venni egy tesztet... :S :S

2010. jan. 4. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne görcsölj ennyire, mert akkor azért nem fog megjönni. Egyébként nekem is ma kellett volna, de még nem jött. Nekem is fáj a mellem és a mellbimbóm. Én is gondolkodom, hogy vegyek-e tesztet.
2010. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a mellekkel kapcsolatban lenne némi hozzászólásom.nem rémisztgetni akarlak,de nekem a terhességem 17. hetéig egyáltalán nem nőtt a mellem,és utána is csak egy kicsit.sötétedni meg abszolút nem sötétedett még mostanra sem.amúgy most vagyok 21 hetes.de tényleg ne aggódj,megjött a menszid,tabit is bevetted,no para.
2010. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 13:20as válaszadó! Az a helyzet, hogy most nem is kellene, hogy megjöjjön, majd csak 24.én. A tabletta bevétele óta már volt egy mensesem. Csak fáj a mellem. Más tünetem nagyon nincs. Iszonyúan félek, mert olyan a szitu.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Itt megnézhetitek, hogy mi történt.

2010. jan. 4. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizti nincs gond, mert jókor vetted be a tabit. :)
2010. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szia, én is vettem be Escapellet, és pár napja jelentkezett minden tünet, ami terhességre utal. ( mellfeszülés, hányinger, alhasi feszülés, fáradékonyság, és még sorolhatnám. ) , de tegnap csináltam tesztet, és negatív lett. Elmentem nőgyógyászhoz, mert mégis jobb tudni, mi a helyzet, de megnyugtatott, a tabletta nagy mennyiségű hormont tartalmaz, ami nálam ezt váltotta ki. Ismerek olyat, akinek megjött a menstruációja, miután bevette, de ismerek olyat is, akinek Escapelle babája van, tehát hiába vette be időn belül, ott van az a pár százalék, akinek nem használ. A baba egyébként teljesen egyészséges, nem hatott ki rá :)
2010. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Jó hírem van. :) Tegnap voltam orvosnál, és szerencsére nekem is ugyanazt mondta, mint az előző válaszadónak, nem vagyok terhes. Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek. ;)

2010. jan. 8. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!