Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ha a nőgyogyótok...

Lányok! Ha a nőgyogyótok lebeszélne a próbálkozásról és a lombikot javasolná, Ti mit tennétek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Még soha életemben nem próbáltam teherbe esni, és tavaly volt egy műtétem endometriózis miatt. Azóta mindenféle hormonnal kezelnek, hogy ne jöjjön meg. Közben megvizsgálták párom "kiskatonáit", akik teljesen átlagos mennyiségűek és minőségűek. Az orvosom mégis azt mondja, hogy annyira kicsi az esélye a természetes megtermékenyülésnek, hogy ezzel ne is húzzuk az időt. Én azonban csak adnék esélyt magunknak! Most vitatkozzak vele? Vagy próbálkozzunk titokban? Vagy bízzam rá magam? Ti mit tennétek?!
2010. jan. 1. 16:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Azt, hogy minden mensivel töltött év nehezíti a teherbeesést az endometriózis miatt mondta. Tudod, az a baj, hogy a 2008-as műtétemm előtt legalább 6 orvosnál voltam, mert az sem tudták megállapítani, hogy mitől fáj a hasam. Volt 6 egymástól teljesen eltérő orvosi papírom arról, hogy mi a bajom. Aztán nagy nehezen megműtöttek, talán sikerült kitalálni mi is a baj... Az a problémám, hogy gőzöm sincs ki a jó orvos és kinek higyjek, kiben bízzak... És más hiába ajánl, jártam olyanoknál is, akire más esküszik, nekem nem jött be. :((((

2010. jan. 3. 09:19
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor viszont tényleg hallgass a dokidra, ha megbízol benne! Mikor lenne a lombik?
2010. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem 2006-ban volt meddőségi kivizsgálás keretében laporoszkopiám itt kiderült hogy a PCOS mellett, endometrioisom is van (kicsik voltak gombostűfejnyi)3 hónap GNRH kezelés kaptam , a dokim azt mondta, mivel 4 évig próbálkoztunk (27 éves voltam, a kezelés után ad 6 hónapot, ha addig nem jön össze lombik, mi már akartuk a babát, ezért belevágtunk, a másik szobába alszanak a 14hónapos fiaim.

De van olyan ismerősőm is aki szinten enometriozisra kapott hormonkezelés után 2 sikertelen lombikon volt túl, mentek a következőre és kiderült, hogy spontán jött a bébi

Szerintem a hormonkezelést hagyd abba, az se jó ha sokáig kapod, és amikor belevágtok a babaprojektbe, kérj egy hiszteroszkopiás műtétet(vágás nincs, de altatásba van)itt meg tudják nézni, hogy kiújult-e az endo.

2010. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nyáron államvizsgázom, addig nem szeretnék belevágni semmilyen mesterséges dolgogba, de a fogamzásgátlót már nagyon abbahagynám és a természetre bíznám magam, csak ez az amit a dokim teljes mértékben ellenez... :(

Utolsó! Gratulálok az ikrekhez! :)

2010. jan. 4. 08:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!