Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ha a nőgyogyótok...

Lányok! Ha a nőgyogyótok lebeszélne a próbálkozásról és a lombikot javasolná, Ti mit tennétek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
30 éves vagyok. Még soha életemben nem próbáltam teherbe esni, és tavaly volt egy műtétem endometriózis miatt. Azóta mindenféle hormonnal kezelnek, hogy ne jöjjön meg. Közben megvizsgálták párom "kiskatonáit", akik teljesen átlagos mennyiségűek és minőségűek. Az orvosom mégis azt mondja, hogy annyira kicsi az esélye a természetes megtermékenyülésnek, hogy ezzel ne is húzzuk az időt. Én azonban csak adnék esélyt magunknak! Most vitatkozzak vele? Vagy próbálkozzunk titokban? Vagy bízzam rá magam? Ti mit tennétek?!
2010. jan. 1. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Döntsétek el, mikor kezdetek bele. Tudassátok a dokival, hogy számítson rátok. A probléma súlyosságát egyébként ő tudja megítélni.

Ha pl. csak nyáron fogtok a procedúrához, van idő pár házi gyógymód kipróbálásához: Aviva-torna, cickafark-palástfű tea, talpmasszázs, feng-shui, méhpempő, gyertyaállás... Mindegyikről olvashatsz az oldalon tapasztalatokat.

Szia! (egy 3 lombikon túli)

2010. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
én két -mint később kiderült- felesleges lombikon vagyok túl, a szobában alszik a 2 éves és a 2 hetes kislányom, mind a kettővel spontán estem teherbe két (állítóéag) teljesen elzáródott petevezetékkel. Persze ez nem jelenti azt, hogy veled is ugyanez történne, de én azt mondom, hogy óvatosan a lombikkal. Nekem személy szerint az a véleméynem, hogy a lombik nagy üzlet és ebben mi eszközök vagyunk...de akárhogy is döntesz, sok sikert kívánok!
2010. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok hogy bele kérdezek, de megkérdezhetem hogy voltál átjárhatóságin ott mondták hogy el vannak záródva a petefészkeid? Nekem az egyik félig van elzáródva és azt mondták hogy nem eshetek így spontán teherbe.
2010. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

16.50-es vagyok.

ha tőlem kérdezed, akkor természetesen voltam, Pesten azt mondták, hogy véglegesen és teljes szakaszon mind a kettő el van záródva. azt mondta a doki, hogy olyanok, mint egy papír lap. Aztán orvost váltottam és a Szabó Professzor Pécsen smét megműtött ezzel és azt írta a záró jelentésbe, hogy két teljes szakaszon átjárható petevezetékem van. Viszont kiderült, hogy PCO-s vagyok, így azt is megműtötte és rá nem sokkal estem először teherbe spontánul.

2010. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mi is hasonló cipőben járunk, nekem van hormongondom ami most rendeződött de gyógyszeres kezeléssel csak. 1,5 éve nem védekezünk, június óta gyógyszerenek és a jó eredményekkel kaptunk 3 hónapot és ha ezalatt nem sikerül akkor nekünk is azt mondta az orvosom, hogy nem húzza tovább az időmet, továbbküld. 30 vagyok.
2010. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

11:43 vagyok

a lényeg lemaradt

igen hallgatok az orvosomra és azt teszem amit mond.

2010. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

17:51-es, ha tényleg csak az egyik van elzáródva, simán teherbe eshetsz spontán, csak fele annyi eséllyel. Mivel elvileg egyik hónapban az egyik oldalon érik pete, a másik hónapban meg a másik oldalon.

Nekem is el van záródva az egyik oldalam, de a doki UH-gal nézte, hogy melyik hónapban hol érik (érdekes módon többször ért az átjárható felemen).

2010. jan. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

12:07-es vagyok. Bocsi kérdező, neked nem válaszoltam! :)

Mikor lenne a lombik? Biztos csak pár hónap múlva, mert ahhoz egy csomó vizsgálatot el kell végeztetni, meg tudtommal fél év a várakozási idő a listán. Én tuti, hogy kihasználnám ezt az időt a spontán teherbeesésre, de ha nem érzed úgy, hogy el vagy késve, egy évet adnék a helyedben magamnak. Attól még felíratkozhatsz majd a lombikra, és ha közben sikerül teherbeesned (remélem, így lesz), nem mész el a lombikra.

Szerintem mindenképp próbálkozzatok, még esélyt se adtál eddig magatoknak. Ki tudja, talán már az első vagy a 2. hónapban sikerülne is!!! De az egy év, ami természetesnek számít, ha addig nem sikerül, jövő ilyenkor elmész a lombikra.

2010. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az erőt adó pozitív történeteket, aranyosak vagytok! :)

Még konkrét dátum nincs kitűzve, csak annyit beszéltünk meg (vagyis javasolt), hogy amíg el nem érkezik a lombik ideje addig mindenképp szedjek fogamzásgátlót (szünet nélkül) mert minden menzesszel töltött év 10 százalékkal csökkenti a teherbeesés esélyét (az endometriózis kiújulása miatt). Áprilisban lesz 1 éve, hogy nem jött meg a különböző hormonoktól, ezt sem tudom, hogy nem árt-e többet mint használ...

Nekem is pont ez a problémám, amit az utolsó is ír, hogy esélyt se adjak magunknak?!?! Erre azt mondta a doki, hogy ő csak attól akar megkímélni, hogy lelkileg ne törjek össze, amikor megjön.

Totál tanácstalan vagyok és nem tudom mivel ártok többet magamnak/magunknak!

2010. jan. 2. 15:25
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem gondolkodtál azon, hogy elmész egy másik orvoshoz is, hogy ő mit mond. Nekem nagyon nem tetszik ennek a hozzáálása. Nem lehet, hogy minden lombikos nő után kap valami százalékot?

Szerintem az sem normális, hogy egy éve nem menstruálsz. Nehogy tönkrevágd magad azzal a rengeteg hormonnal.

Ki hallott olyat, hogy minden mensivel töltött év nehezíti a teherbeesést? Persze, minél idősebb egy nő, annál nehezebben sikerül. De, az az élet rendje, hogy havonta menstruálunk, és kész, ha pedig valaki még nem is tud próbálkozni, akkor persze hogy kevés az esély a teherbeesésre.

Én a helyedben tuti, hogy meghallgatnám másik orvosnak is a véleményét!!!

2010. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!