Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-es nőknek is van esélyük...

PCOS-es nőknek is van esélyük teherbe esni?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válszát várom, akik PCOS-esek és van babájuk. Nagyon kellene a remény...

Köszönöm!


2008. júl. 28. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, nagyjából 40% az esély, hogy sikerül (kezelésekkel persze).. Én mindenesetre már találkoztam PCO-s kismamával :-)
2008. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A múlt héten olvastam egy újságcikkben egy PCOS-es hölgy történetét, akinek azt mondták, soha nem lehet gyereke természetes úton. Ő azonban ebbe nem tudott belenyugodni, és egy célzott intim tornával kísérletezett. Azóta két gyereke van, természetes úton született mindkettő, az orvosok meg a mai napig nem értik, hogy volt ez lehetséges... A neten keress rá az Arwen-tornára, az melített hölgy ennek a megalkotója.
2008. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!Figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt:www.Babanet.hu sok információt találsz ott,amire kiváncsi lehetsz!
2008. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van remény! Az én gyönyörű 6 hónapos kislányom az élő példa, aki pont most nyűglődik a kiságyban, mert nem óhajt aludni...:-), pedig reménytelennek tünt. Nekem már menstruációm sem volt, petérésem 0, el volt záródva a petevezetékem, híztam hasra, mint az álat, teli voltam ragyával, borzasztó volt. Diana 35-öt szedtem a patik miatt, így jópár évig nem derült ki, hogy mi is a bajom, pedig utólag néztem a kamaszkori leleteimet és már azon is rajta volt, hogy apró ciszták vannak a petefészekben. De úgye nem akartam még babát, így felírták a fogamzásgátlót, az rendezett mindent. De megismertem a férjem, összeházasodtunk, megvettük a házat, abbahagytam a gyógyszert és úgy gondoltuk, hogy jövő hónapban már terhes is leszek. Hát nem lettem. 3 évig. Elmentem nődokihoz, vizsgálatok alapján kiderült, hogy PCOS-em van, kezdtük a Closty kúrákat, nem segített, aztán laporoszkópia, megvágták a petefészket, átfújták a petevezetőket, szerencsére sikerült, újabb closty kúrák, először semmi, aztán már volt 15 mm-es tüsző, de túl kicsi, újabb kúra, ott megtört a jég, 3 érett tüsző, mind 20 mm felett, jött az inekció, de semmi...Nem sikerült, pedig 2* végigcsináltuk a kúrát műtét után. A doki azt mondta nem tud segíteni, talán a lombik. Totál ki voltunk, fel is adtuk, de még az utolsó havi gyógyszer hátra volt, nem is kaptunk csak utána időpontot az inszeminációra, úgyhogy végig csináltuk a doki javaslatára az utolsó closty kúrát. Viszont inekciót nem kaptam, mert elnéztem az időpontot, de úgy voltam vele, hogy nem baj, úgysem sikerül, talán majd az inszemináció. Csakhogy nem jött meg..., és itt az eredmény, a mi kislányunk, aki azóta sem alszik.:-) Ne add fel, sikerülni fog! Tiszta szívből kívánok neked egy gyönyörű, egészséges kisbabát.
2008. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A baratnom PCOS-s volt, es az elso tuszorepeszto meg is tette a hatasat. :o)
2008. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

sziasztok


Én, is pcos vagyok sajnos. Nekünk már van egy 3.éves lányunk,aki még akkor fogant amikor még nem voltem pcos-2004-ben. A szülés után lettem pcos- és sajnos már egy éve nem jön össze a tesó:(. Mi is nagyon elvagyunk keseredve. Én is kaptam 6hónapig clostibegyet, használt is, csak baba nem lett belőle. Voltam hsg-is ahol minden rendben volt. Férjem "tökéletes" Most van a második spontán hónapunk, de már jönnek a gondok ismét, mergint nincsen peteérésem. Gyógyszer nélkül ezek szerint esélyem sincs a peteérésre:(( Szomorú vagyok, nekem mindkét pf-kem ben sok kis apró ciszta van, ezek gátolják a peteérésemet. Nem tudom mi lesz, menjünk-e meddőségibe, hisz már van egy gyönyörű kislányunk. Az biztos ha ő nem lenne, már régen bele betegetem volna. VAgy esetleg lapar kéne, nem tudom... nagyon allatomos piszkos betegség ez

2008. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sziasztok, én is pcos vagyok és őrülten vágyom egy babára.most derült ki, és nagyon elkeserített a tény amiket olvastam róla. jelenleg proverát kapom, hogy megjöjjön a menszem, majd clostit kell szednem, de nem merek bizakodni, mert elolvastam az esélyeket.elvileg van egy gyógyszer ami pcosok kaphatnának de nem írhatják fel, a metformin rendezné az inzulin problémát. de ez nem lehet, így elkezdtem diétázni, és tornászni. nagyon szortok neked, mert én is kissé reményvesztett vagyok.
2008. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, szedhető lenne a metformin. de még nem engedélyezett a pco-ra!! Én még egy inzullint sem tudok kikönyörögni:((((
2008. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányok! Én vagyok a 6 hónapos kislány anyukája...Szóval azt el felejtettem leírni, hogy amikor a csodával határos terhességem létre jött előtte egy hónappal drasztikus diétába kezdtem. Nem a baba miatt, hanem mert idegesített, hogy akkora lett a hasam, mint egy 3-4 hónapos terhesnek. Norbiztam, csak 1-est ettem és ledobtam 7 kg-t, 68-ról 61-re fogytam, amikor kiderült a jó hír. A doki szerint ez is közre játszott. Ez csak egy tipp...
2008. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nagyon szépen köszönjük a tippet:)
2008. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!