Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes inszeminációra menni,...

Érdemes inszeminációra menni, ha egyszer mindketten egészségesek vagyunk?

Figyelt kérdés

Januárban vagy februárban inszeminációt javasol a Kaáliban a doktor. Ősszel megcsináltattam a vérképes hormonvizsgálatot, elvileg rendben, bár a doki szerint a tesztoszteron kicsit magas, de a Kaáliban a doki szerint minden jó. Szóval vérkép OK. Férjem spermaeredménye rendben. Ebben a hónapban megcsinálták a Kaáliban az átjárhatóságit, minden oké, és végigkövették a tüszőérést, van spontán, a 12. nap körül volt 20 mm. Napi rendszerességgel iszom a cickafark és palástfű teát. Hőmérőzök, így az, hogy spontán peteérés van, nem okozott meglepetést.

Elvileg egyszer, kb. 1 éve már sikerült, voltak egyértelmű + tesztek, de a doki nem láthatott semmit, mert addigra megjött. Amúgy lassan 2 éve próbálkozunk.

Januárban attól függ a tennivaló, hogy december végén mikor jön meg. Ha úgy jön meg, hogy az 1. munkanap a Kaáliban (jan.4.) pont ciklus eleje, akkor indítanának inszeminációs ciklust. Ha nem, akkor javaslatuk szerint majd a ciklus közepe felé menjek be UH-ra, és adnak tüszőrepesztő injekciót.

Most vettünk azonban új kocsit, és a kiadásaink igencsak megnövekednek. Gyorsan kellett dönteni, és a Kaálira nem gondoltunk, mint pluszkiadás. Akarjuk nagyon a babát!

Viszont a pénz most nagyon kell.

Ha elvileg minden rendben, akkor magától is sikerülhet? Érdemes az inszeminációval ilyenkor is próbálkozni? Vagy ez csak esélynövelés?


2009. dec. 21. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én a párommal 6 éve vagyunk együtt. Az első pozitív tesztért 1 és fél évet próbálkoztunk. (sajnos el is vetéltem) utána egy kis szünetet tartottunk (lelkileg) és amikor úgy döntöttünk, hogy szeretnénk most már tényleg egy babót 2 évet váratott magára. _Az elsőnél aki elment azt mondta a doki, hogy legalább kiderült, hogy lehet babónk, ne keseredjünk el. Mivel neked is volt már pozitív teszted valószínű csak várat magára. :) K
2009. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az inszemináció esélynövelés: egyenesen a méhbe fecskendezik az ondót, megkerülve a méhnyakat és a méhnyaknyákot. (Tényleg, azt vizsgálták nektek, hogy a méhnyaknyákod és a férjed spermája hogy "bírja" egymást?)


Tüszőrepesztő injekció minek, ha egyszer van tüszőrepedésed?

2009. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tüszőrepesztővel szabályozzák a tüsző tényleges repedését,hogy biztosan jókorra időzítsék az inszemet mivel nem olcsó beavatkozás minden eshetőséget ki kell zárni!
2009. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeritem érdemes próbálkozni vele! Én kétszer futottam neki, a második sikerült, mivel minden ok volt nálunk! Szerintem kitartás és jönni fog a babó! :D
2009. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Másodiknak: a méhnyaknyákom és a férjem spermája biztosan jó viszonyban van, mert voltak már + tesztjeim. Remélem, tényleg csak várat magára, és még jó, hogy egyikünknek sincs baja. Attól tartok, hogy mi van, ha az inszemináció sem sikerül? Tulajdonképpen, hogy sikerüljön elsőre, kb. 15% esély van csak... Az viszont sok, hogy egymást követő hónapokban mindig próbálkozzunk.
2009. dec. 23. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!