Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányok! Ha tervezitek a babát...

Lányok! Ha tervezitek a babát akkor mindenképpen kezdjetek el előtte magzatvédő vitamint szedni legalább egy hónappal!?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy ezt minden leendő kismama megtegye, mert így megelőzheti a vízfejüséget, a nyitott gerinccel való születést és az egyéb fejlődési rendellenességeket, mint a végtaghiány. És ez kutatásokkal bizonyított!! Most olvastam hiteles forrásból.
2009. dec. 19. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Tökéletsen igazad van. És bár, lehet, hogy van ebben egy kis reklám is, de én nagy tisztelője vagyok Czeizel dokinak. Hatalmas koponya, nagy tudású ember, aki nem beszél a levegőbe. Mi majd csak tavasszal, április- május környékén kezdünk hozzá a babához, de az biztos, hogy én 3 hónappal előtte már szedni fogom az Elevitet. Ne múljon már azon a pár ezer Ft- on, amit amúgy is elköltenék.Az se utolsó szempont, hogy tettem valamit a saját egészségemért is.Sőt! Én már most szedek Eurovit folsavat, hogy feltöltsem a "raktáramat". Ha másra nem is, de a vérszegénységemre jó.
2009. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lányok! Azért ennyire terhesvitamin ellenesnek sem kellene lenni, mint itt néhány válaszoló! Ártani senki nem árt vele a babájának, csak használ. Én is szedtem a teherbeesés előtt, 3300 grammos, 50 cm-es kisfiam született (tehát nem óriás). Ez egy vitaminkészítmény, ha van rá pénzed és helyesnek tartod, jó ha szeded. Ha meg nem, hát ne szedd.

Ami Czeizel Endrét illeti, ő egy kiváló orvos genetikus, a szakmáját kétségtelenül nagyon érti. Nem hiszem, hogy bármelyikünk kiállhatna vele érdemi vitára...

2009. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Mi is áprilisban kezdünk neki a baba projektnek. :D És februárban elkezdem szedni a terhességi vitamint. Remélem össze is fog jönni a babó. Drukkolok mindenkinek, hogy egészséges babája legyen!
2009. dec. 19. 16:39
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de nem fogok szedni semmit, csak amit muszáj. Folsavra gondolok itt például. Régen sem voltak ilyenek és egészséges gyerekek születtek. Az, hogy van egy fagyasztott rántott húst és nem friss zöldségeket evő társadalom okozza ezt a rengeteg bajt, mert ha hiszitek, ha nem, a nem rendes táplálkozásnak iszonyatos következményei vannak.
2009. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia!Nem igazán értem az ellenkezőket mert a vitaminok és az ásványi anyagok fontosak a szervezetnek főleg ha az egy (ki)fejlődő szervezet!Én gravidát szedek immáron harmadik hónapja!Bár nem terveztem a három hónapot dehát ki tudja előre mikor jön a gólya!Persze régen sem kellettek a vitaminok de régen a táplálkozás sem olyan volt mint most és persze az életvitel sem!!!Nem lehet egy lapra tenni a régent és a mostot!!!
2009. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15 hónapja nem sikerül, ha mindvégig szedtem volna... kész vagyon. Arról nem is beszélve, hogy én már olvastam olyan kismamákról is, akiknek a babájuk PONT a terhesvitamin miatt született betegen. Szóval ha végre sikerül, folsavon kívül nem hiszem, hogy bármit is szedni fogok.
2009. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!