Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a nemvárt napján pozit...

Ha a nemvárt napján pozit teszteltek mikor mentek el orvoshoz először? Sokan mondják hogy várnak vele pár hetet, de aki veszített el babát vagy régóta próbálkozik gondolom azonnal nehogy baj legyen.

Figyelt kérdés
Lenne egy második kérdésem is: olyan 4-5 hetes terhességnél mit láthat az orvos az ultrahangon?
2009. dec. 18. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tesztek jó pár nappal hamarabb "látnak" mint a dokik. Négy hetesen még nem igazán látnak semmit a dokik, az ötödik hét körül már igen. Szívhang úgy a hatodik hét körül van. A dokik arról a terhességről adnak ki igazolást ahol már van szívhang is, így ennél hamarabb (ha nincs semmi extra panasz) nem érdemes dokihoz menni.
2009. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az orovostól függ, én mondjuk már tíz hetes voltam, mikor mentem. És az elsőnél meg vizsgált az orovs, mondjuk nem lett semmi bajom. A másodiknál már a fogadott orvosnál voltam és ő csak ultrahangozott mert nem vizsgált ilyen kis idejű terheseket.

És ilyen kis idejű terhességnél még lehet hogy semmit nem lát és akkor mehetsz vissza. Szerintem is célszerűbb várni pár hetet.

2009. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a petezsákot már látnia kell,én 4 hetesen voltam,de nekem hormonproblémáim voltak,ezért mentem el hamar,hála istennek mert különben a gyógyszerek nélkül elvesztettem volna a babámat.
2009. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi is elvesztettük az elsőt azért kérdezem ki mikor megy/menne?
2009. dec. 18. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem volt egy missed ab-om, és azt modta az orvosom, hogy legközelebb amint pozitívat tesztelek, azonnal menjek hozzá. A legkorábban. Szóval szerintem te is menj amilyen hamar tudsz, abból baj nem lehet!

Sok sikert!!

2009. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek dokihoz. Először én is várni akartam de nem kockáztatok. Lát amit lát de ha baj van tud intézkedni.
2009. dec. 18. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem lát semmit, de menj el, mert lehet, hogy hormonpótlás kell, hogy megmaradjon. Vérvételből HCGszintet néz, majd ha az emelkedett akkor ott a baba!
2009. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is vetélés után vagyok, azt mondta a doki, ahogy + lesz a teszt, menjek. Az elsőnél semmi gond nem volt, de akkor is elmentem az 5. héten. Akkor még csak petezsákot látott és szerencsére jó helyen ágyazódott be. A 6. hét végén látszott a szívverése.
2009. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!