Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshettem-e, ha a...

Teherbe eshettem-e, ha a párommal nem védekeztünk, bár időben kijött és épp most van menzim? Remélem nem, én úgy tudtam, hogy ilyenkor nem lehet, de azért jól jönne egy kis megerősítés.

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen, teherbe eshettél. Máskor legjobb lesz védekezni, nem hülye kérdéseket feltenni...
2009. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Az esély sajnos meg van rá.
2009. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Esély szinte mindig van, hol több, hol kevesebb. Szerintem nem kell aggódnod, mert mensikor igen kicsi az esély a teherbeesésnek. Valamivel bizonságosabb módszert kellene választanotok, ha még nem akartok babát. Gumi, gyógyszer, stb.
2009. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, a tablettát nem tartom jó megoldásnak, mert még nem nőtt fel az a generáció, akik bizonyíthatják, hogy tényleg nincs mellékhatása. Még nem vagyok kész a gyerekvállalásra hiába is gondoljuk komolyan a jövőnket a párommal, de előbb a diploma... Amúgy eddig mindig védekeztünk gumival és ezután is fogunk, de nem hiszem, hogy én jártam eddig egyedül így, hogy elragadott a hév...
2009. nov. 28. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Jajj azt kihagytam, hogy a megszakítás tökéletes volt, nem ment be semmi maximum egy icipici előváladék...
2009. nov. 28. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, tudod a választ.


Előváladéktól is teherbe lehet esni. Menszesz közben is teherbe lehet esni. Az is lehet, hogy a vérzésed nem marad ki, mégis terhes maradsz. Ezekre kicsi az esély, de nem nulla, ezt tudnod kell.


Ha nem akarsz tablettát szedni (megértelek), akkor javaslom a pesszáriumot spermaölő zselével. Nem horonális, a terhességi indexe megegyezik a gumiéval, csak éppen egyikőtök sem érzi "használat közben". Nőgyógyász írja fel méretvétel után.


Ha továbbra is megszakítással "védekeztek", akkor bármikor beleeshetsz abba a 35%-ba, akik így esnek teherbe.

2009. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abban az ici-pici előváladék pont elég ahhoz,h teherbe ess!De ha ilyen tájékozott vagy ami a fogamzásgátlók nem ismert hatásait illeti,talán a védekezés és a teherbe esés lehetőségeiről is legalább ennyire informáltnak kellene lenned.Pláne 21 évesen...
2009. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!