Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok erről? Részletek...

Mit gondoltok erről? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A tablettát abbahagytam, lassan szeretnénk babát, viszont szeretném kivárni a biztonsági 3 hónapot. Gumi meg ilyesmi védekezés kizárva, nem élvezzük a szexet így. Pg53-at vettem, igaz még nemsok ideje használom. Arra gondoltunk, hogy addig védekezünk ezzel, tudom, h nem erre való.

De a lényeg, ha mégis babás leszek pg mellett akkor egészséges lesz a baba, ugye? Mert még a hormon nem ürült ki a szervezetemből.

Egy hónapban kb. hányszor lehet páfrányt látni?


2009. nov. 25. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények mert van aki szerint lehet röktön próbálkozni van aki szerint nem.A saját tapasztalatom sajna nem jó mert több mint 1 év után jött össze a baba a gyógyszer abbahagyása után,javaslom kérd ki egy orvos véleményét.A páfrányról csak annyit hogy én is kipróbáltam és volt hogy semmit se láttam.
2009. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mai gyógyszereknél nem a hormonnak kell kiürülnie, mert az olyan minimális van, benne, hogy pár nap alatt kiürül. Azért kell elvileg várni, hogy a méhfal rendesen meg tudjon vastagodni, és be tudja fogadni a babát. Szóval ha mégis babás leszel, akkor biztos, hogy egészséges lesz. Ha még nem elég vastag a méhnyálkahártya, akkor meg úgysem tapad meg.

Mi sem védekeztünk megszakításon kívül mással, 2. hónapban azzal sem, és a 3.ban megfogant a lányunk.

2009. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek teljesen igaza van. A hormon 12-24 óra alatt kiürül (ezért kell az elfelejtett tablettát maximum 12 órán belül bevenni, mert utána már késő). A 3 hónap arra kell, hogy

1) helyreálljon a saját hormonháztartásod, mert a tabi mellett ki volt kapcsolva a petefészked

2) ismét beinduljon a peteérés

3) a tablettaszedés alatt extrém módon elvékonyodott méhnyálkahártya ismét meg tudjon kellően vastagodni ahhoz, hogy a baba be tudjon ágyazódni.


Ha a beágyazódás nem sikerül, akkor a baba nem tapad meg, és te semmit sem veszel észre az egészből, mert időben megjön a vérzésed. Ha ellenben ez alatt a három hónap alatt fogan a baba, és megmarad, a korábbi gyógyszerszedés miatt semmi károsodása nem lesz, ne aggódj.

2009. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor én kivétel vagyok mert egy olyan fogigátlót szedtem amit 5 hónapja abbahagytam és a múltheti hormonvizsgálaton még mindig 35%-kal magasabb a hormonszintem,a doki szerint lassan ürül ki,sajna pont ezért is kellett abbahagyni mert felborította a hormonháztartást.Ennyit a mai csodabogyókról.
2009. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam :-) Bár kivételek mindig vannak, pl. 4. válaszoló .-(
2009. nov. 25. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!