Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megvan az határozva, hogy...

Megvan az határozva, hogy mekkora a jó alaphő?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de sokszor olvasom itt, hogy az alaphőjük 36 fok és azon felüli. Nekem az alaphőm 35,7, ovulációkor leeesik 34-re, és utána is csak éppen felmegy 36-ig 3-4 napig, menzikor megint 35,7-re esik. Tudom, hogy a hőm pont jól ingadozik, de szerintetek ez nem túl alacsony hő a teherbeeséshez? Vagy ez nem befolyásol semmit?

2013. dec. 6. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyén függő. De ha ennyire alacsony, az utalhat pajzsmirigy problémára is. Ne ijedj meg, nem biztos, hogy van baj, de egy kivizsgálást (1 vérvétel) megér szerintem.
2013. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még hónapokkal ezelőtt voltam orvosnál, azt mondta, hogy nincs szükség pajzsmirigy vizsgálatra, mert látná rajtam, ha túlműködne. No, de mi van, ha én éppen alulmáködök és nem túl... Egyébként megnéztem, h mi uatlahat alulmáködésre, és a többi tünet nem jellemző rám. Lehet, hogy alapból ilyen "hideg" vagyok. De egy TSH vizsgálatot azért elvégzek. Lassan már fél éve nem jön össze a baba. Tudom, hogy ez nem nagy idő, de úgy döntöttem, hogy fél év sikertelenség után azért elkezdek vizsgálódni...
2013. dec. 7. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Alacsony ébredési hömérséklet (36,2 fok alatt) utalhat a pajzsmirigyhormonok alultermelödésére.

Szimptómák: megmagyarázhatatlan testsúlygyarapodás, lelassulás, fáradtság, emlékezötehetség csökkenése, depresszió, erös hangulatváltozások, félelemérzet, ciklusproblémák (sárgatest elégtelenség, PCO, PMS, túl rövid vagy túl hosszú ciklus, pecsételö vérzések, tüszörepedés kimaradása, endometriózis, ciszták, megnövekedett prolaktinszint, erös menstruációs vérzés), ösztrogénhiány, korán fellépö változókor, vízlerakódások, állandó fázás, száraz bör, törékeny körmök, székrekedés, magas koleszterinszint, szívdobogás, lecsökkent libidó.

2013. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Fentieket itt találtam. [link]
2013. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!