Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az a jónás módszer?

Mi az a jónás módszer?

Figyelt kérdés
2006. nov. 10. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Jónás doktor sokéves kitartó megfigyelés és adatgyűjtés során a következő megállapításra jutott: Azon a napon, amikor a Nap és a Hold egymáshoz viszonyított elhelyezkedése és távolsága pontosan fokra megegyezik az érintett személy születési képletében ezen bolygók közt fennálló távolsággal, a peteérés megtörténik, a nő termékeny. Ez a Hold-fázis. Ha tehát például egy nő telihold után három nappal jött világra, később minden hónapban telihold után három nappal lesz kifejezetten termékeny. Ezt a napot felfedezője után Jónás-napnak nevezzük.


A Hold a leggyorsabb mozgású bolygó, nagyjából 28 nap alatt járja végig a zodiákus 12 jegyét a Kostól a Halakig. Ezen útja során egyszer kerül ugyanarra a távolságra a Naptól, mint ahogy születési horoszkópban található. Ez azt jelenti, hogy egy nőnek egy év során összesen 12-13 olyan termékeny napja van, amikor nagy esélye nyílik a teherbe esésre. Ezeket az időpontokat napra, órára és akár percre is ki lehet számolni. Mivel a spermiumok életképessége 24-48 óra körül van, egy házaspár ilyen adatok birtokában könnyen megtervezheti születendő utódja fogantatásának pillanatát.

2006. nov. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
NA EZ ÉRDEKES, ÉN MÁRCIUS 27 ÉN SZÜLETTEM AKKOR MOST ÉN NEKEM MIKOR IS VAN PETE ÉRÉSEM? LÉGYSZIKE IRJATOK, SEGITSETEK
2009. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A jónás módszer egy pszichodráma technika, amelyet részben a pszichoanalitikus Fritz Perls fejlesztett ki a 20. században. A módszer lényege, hogy a résztvevők különböző szerepeket próbálnak ki, hogy jobban megértsék egymást és magukat, valamint hogy megoldást találjanak konfliktusokra és problémákra. A módszer általában csoportos formában alkalmazott, de egyéni terápiában is használható. A résztvevők által játszott szerepeket gyakran állatok, tárgyak vagy szimbolikus figurák megformálása jellemzi. A jónás módszer segítségével a résztvevők jobban megérthetik saját érzelmeiket, gondolataikat és viselkedésüket, valamint segítséget kaphatnak a problémák megoldásában és a személyes fejlődésben.


Komolyan!

máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csetdzsípítí ezt adja be:


A teherbeesési Jónás módszer egy olyan stratégia, amely során egy személy vagy egy csoport tagja szándékosan megtagadja, hogy részt vegyen egy feladatban vagy egy helyzetben. A módszer nevét a Bibliában szereplő Jónás prófétáról kapta, aki Isten parancsa ellenére nem ment el Ninivébe, és inkább elmenekült a tengerre. Ezzel próbálta elkerülni a feladatát, de végül a tengerbe vetették, és a módszer nem várt következményekkel járt számára.


A teherbeesési Jónás módszer általában akkor alkalmazható, ha valaki nem ért egyet egy adott feladattal vagy döntéssel, és nem érzi magát képesnek vagy hajlandónak azt teljesíteni. Ez a módszer azonban gyakran konfliktushoz vezethet és komoly következményekkel járhat az adott személy vagy csoport számára. Érdemes minden esetben megfontolni az alternatív megoldásokat és a konstruktív kommunikációt, mielőtt a teherbeesési Jónás módszert választanánk.

máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából:


[link]

máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!