Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Medi-lab teszt tényleg annyira...

Medi-lab teszt tényleg annyira rossz?

Figyelt kérdés

Ma csináltam Medi-lab tesztet és halványan de kijött a második csík,sokaktól hallottam hogy téves pozitív eredményt

mutat ki!Szerintetk higyjek nekik?Van még 1 teszt és atz majd a későbbiekben gondoltam megcsinálni!


2008. júl. 7. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ugyan olyan jó, mint a többi.persze, mindenkinek az a jó teszt, amiazt mutatja, amit szeretne.:)
2008. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg nem olyan megbízható, mint mondjuk a Clearblue. Nekem is pozitívat mutatott a Medi-lab, s rá két napra megjött. Szóval én nem bízom benne. Persze ez nem jelenti azt, hogy nálad is ez a helyzet. Nyilván pozitívat mutat akkor is, ha tényleg terhes az ember.
2008. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat ,bízom benne ,hogy jót mutat még a másodikat megcsinálom és ha az is poz akkor már tényleg terhes vagyok!kb 1 hete késik a menzeszem,hormon probléma nem lehet mert azt most nézték és jó eredményem lett!Úgyhogy reménykedem!sziasztok!
2008. júl. 7. 12:55
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Valahogy nem értem, hogy egy teszt álpozitív hogyan lehet, hiszen ha a megemelkedett Hcg szintet mutatja ki, akkor mitől lenne emelkedett? Egyébként én a Medi-lab-ot használtam és negatív lett amikor nem voltam terhes és pozitív amikor igen. Szóval nekem jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.
2008. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ,én sem értem hogyan lehet álpozitív,csak gondoltam megkérdezek több embert is bnőim között nem aratott sikert ez a teszt(utólag derült ki amikor már megvettem)de én bízom benne!:):)
2008. júl. 7. 18:27
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Bemásolom nektek, ha már ilyen hitetlenek vagytok! :))


A gyakorlatban általában a vérzéskimaradást követően néhány nappal éri el a vizeletből kimutatható HCG mennyiség a gyorstesztek érzékenységét. Bár a legtöbb teszt esetén nem előírás, mégis javasolhatjuk, hogy a vizsgálatot a reggeli első vizeletből végezzék: ugyanis a vizeletben ekkor éri el a legmagasabb koncentrációját a HCG. A tesztek megfelelő használat esetén igen jó találati biztonsággal jelzik a HCG jelenlétét. Álpozitív eredményt adhat vesebetegség, immunrendszeri kórállapot, illetve az agyalapi mirigyben termelődő és a HCG-hez igen hasonló kémiai szerkezetű hormon (LH) túltermelődése. A tesztek pozitivitása tehát nem jelenti a terhesség bizonyítását: valószínűségi jelként értékelhetjük. Pozitív terhességi teszt azonban minden esetben további vizsgálatok elvégzésének szükségességét jelenti. A gyorstesztek tehát igen nagy segítséget jelentenek mind a paciensnek, mind az orvosnak. A kapott lelet - legyen az pozitív vagy negatív - értékelése az adott egyedi eset kapcsán azonban mindig az orvos feladata! Minden vérzéskimaradás esetén tehát indokolt terhességi tesztet végezni, és ennek eredményével felkeresni a nőgyógyászt.

2008. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Van még egy cikk:


Mit kell még tudnom?

A terhesség túl korai szakaszában elvégzett teszt, amikor még nincs kimutatható hCG-szint, álnegatív eredményt adhat. Viszont a vizeletben megjelenő vér vagy fehérje álpozitív eredményhez vezethet. A túl híg vizelet is adhat álnegatív hCG-eredményt, ezért a páciensnek nem szabad túl sok folyadékot innia, mielőtt vizeletet gyűjt a terhességi teszthez.


Bizonyos gyógyszerek, pl. vizelethajtók és a prometazin (egy antihisztamin) szintén álnegatív vizeleteredményhez vezethetnek. Más gyógyszerek, pl. görcsoldók, Parkinson-kór elleni szerek és nyugtatók is álpozitív eredményt adhatnak.

2008. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi!:):)
2008. júl. 7. 21:54
 9/14 A kérdező kommentje:
Hiszek neked köszönöm!!!
2008. júl. 7. 21:54
 10/14 A kérdező kommentje:

nem bírtam ki ma megcsináltam a másik tesztet is de halvány

elvileg mára már több hcg nek kellett termelődnie!

Pff tanácstalan vagyok,nem merek hinni a tesztnek nem szeretném beleélni magam!Már több mint egy hete késik!

Lehet még korai volt a teszt?Vagy már tényleg nem tudom!!!!

2008. júl. 8. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!