Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy vegyem rá a babára?

Hogy vegyem rá a babára?

Figyelt kérdés
Már 7 éve együtt vagyunk, és már 4. éve, hogy felhúztuk a gyűrűr.Májusba lesz az esküvőnk,és már lassan egy éve, hogy házunk is van.18 éves korunk óta együtt lakunk, és nagyon szeretjük egymást,csak egy baj van,hogy a párom hallani sem akar a babáról!Én 24 éves vagyok, de az a baj, hogy ő is.Állandó munkája is van,rendőr.Tehát még az anyagiakra sem lehet fogni.Segitsetek, hogy hogy vegyem rá!
2009. nov. 5. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
de mi az "indok"?
2009. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát tanácsot adni sajnos nem tudok.

Mi 3 éve vagyunk együtt, én 22 vagyok, párom 28. Igazából nem is az a gond, hogy öreg vagyok, hanem félek, hogy mi van ha nekünk is csak évek múlva fog sikerülni és akkor már bőven benne leszek a 30-ban:(

Ha az anyagi helyzetetek is engedi jobb lenne elkezdeni "dolgozni" a babán.

De tippet nem tudok adni, sajnálom:(

2009. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Rávenni sehogyan sem tudod és nem is szabad!Mi lenne,ha a párod kérdezgetné itt,hogy hogyan vegyen rá téged arra,hogy lemondj a babáról!!!Ez alatt a 7 év alatt még nem került rá sor,hogy ezt megbeszéljétek?Mert én magamat ismerve(babamániás)ha tudom,hogy a párom nem akar egyáltalán babát,nem mentem volna hozzá...és nem azért,mert én csak a gyereket akarom,hanem mert egy egészséges párkapcsolatban mindkét fél álma kell,hogy valóra váljon!!!Érted!De szerintem beszéld meg ezt vele nagyon alaposan,nem 10-20 percen keresztül!Érdemes lefutni ezeket a köröket,mert lehet,hogy meg mented vele az egész életedet...vagy éppen azt mondja,hogy jó majd 2-3 év múlva!És akkor érdemes várni!Biztos vannak kifogásai:még élni akar és akkor azt érdemes kivárni,a pasiknál ez nem olyan sokáig tart,mint mi nők gondolnánk!De ha a kifogásai már-már átlátszóak:legyen nagyobb ház,nagyobb autó,több fizetés...ezekből már érezheted,hogy nem sok értelme van ezen rágódni,mert ezek 10 év alatt megvalósíthatóak,csak nem biztos,hogy te tudsz addig várni!!!A baj,hogy a párod úgy látszik semmibe veszi az álmaidat,bár ezt még ő maga sem tudja...neki legyen minden és te ezt mosolyogva fogadd el!A te döntésed,beszéljétek meg...ha ki akar térni vagy fel áll és el megy,akkor mond neki,hogy ez most egy olyan beszélgetés,ami eldönti,igazán egymásnak teremtettetek-e!Egymás álmait el kell fogadni és valóra kell váltani!Ha nem hajlandó a babára,vagy még csak meg sem akarja beszélni ezt veled,akkor úgy tűnik felesleges volt a házasság,mert megelőlegezem,hogy 5 év múlva válás lesz belőle!De ne legyen így!Nagyon szurkolok neked!És írj,hogy mi volt!!!! szia :))))
2009. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy már 4 évvel ezelőtt is felvetettem neki, ezt a dolgot és azóta úgymond olyan félévenként felhozom, hogy na most komolyan nem akar e még babát, de esélytelen.Mindig nem választ kapok!Ő azt mondja, hogy majd akar,de ő most még nem tudná szeretni, hogy lehet ilyet mondani,hogy nem szereti a saját gyerekét?Már nem bírok várni.Eddig az volt, hogy mire?Nincs ház, ő tanul stb. Már lassan egy éve van ház és több mint egy éve dolgozik.Minden évbe azzal nyugtatom magam, hogy ő még fiatal erre és bíztos ezért nem alakult még ki benne!de akár hogy is számolom még ha most elkezdenénk próbálkozni, akkor is már elmúlnánk 25-ek és szerintem már egy 25 éves fiúnak érettnek kellene lenni egy babára, főleg, ha érett egy 7 éves kapcsolatra.
2009. nov. 5. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az okot kellene tisztázni. Én nem akarok negatív lenni, de gondolom a kérdező nő, és a párjáról van szó... Egy férfi számos okból nem akar gyereket, de ezek között szerepel az is, hogy nem tartja elég stabilnak a kapcsolatát...7 éve vannak együtt, a 7 év meg köztudottan vízválasztó. Vagy baba, vagy ....
2009. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy megvárja az esküvőtöket és csak a házasságban szeretné a picit.

Minden esetre tiszteletben kell tartani az hozzászólását is.


Kívánom,hogy mielőbb jussatok közös nevezőre!

2009. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom,hogy akkor még várj vele. lehet,hogy komoly a kapcsolat,de a legtöbb pasi 25 évesen még nem érett az apaságra,aki meg igen,azt nem kell győzködni. 25 évesen az férjem is azt mondta,hogy még várjunk. Aztán rá másfél évre 26,5 évesen már ő is akarta. Ehez mondjuk hozzátartozik,hogy én nem erőltettem,pedig nagyon akartam volna. Egy akpcsolatba szerintem csak úgy szabad direktbe teherbe esni,ha mindkét fél akarja. Várj vele még pár évet. Azt írtad,hogy párod dolgozik,de azt nem,hogy nálad mi a helyzet? Kapnál rendes juttatást? Megvan hozzá a 2 éves munkaviszonyod és a határozatlan idejű munkaszerződésed?
2009. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is 24 vagyok párom meg decemberben lesz 24. Én elhatároztam, hogy esküvő után babát szeretnék (április) és rákérdeztem, hogy ő hogyan vélekedik erről. Rábólintott, úgy hogy jövőre már próbálkozunk. Mondjuk én már 1 éve szeretnék babót, de csak most végeztem a sulival. Sajnos anyagilag még nem állunk a toppon, de lesz egy házunk, úgy hogy belevágunk jövőre. Próbáld valahogy megértetni vele, hogy mennyire szeretnél már kisbabát. Egyébként hogyan bánik a gyerekekkel?
2009. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én 22 voltam,párom 26,mikor megszületett az első babánk.Pedig még csak építkeztünk,és kevésbé volt jó az anyagi helyzetünk,mint nektek.

Most én 26 leszek,párom 30,5,mire megszületik a második babánk.Van lakásunk,autónk,és viszonylag jól élünk,bár hitelt törlesztünk,ami adhat némi okot az elbizonytalanodásra.De már nincs visszaút!!!

Egyik gyereknél sem kellett győzködnöm,nem is tettem volna.Ha nem egyezett volna a véleményünk,valószínűleg elválnak útjaink.

Szerintem nálatok nem a korával van gond,és nem is az anyagiakkal.Üljetek le,és konkrétan kérdezz rá,mitől fél?

Ne hagyd hogy elterelje a témát,és ne félj attól,hogy szakít.

Inkább most derüljön ki,ha különböztök,mint esküvő után.

2009. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én most munkanélkülin vagyok és van egy bejelentetlen mellékállásom, az az igazság, hogy még nem igazán kérdezgettem utána, hogy nekem járna e valami.
2009. nov. 5. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!