Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy vegyem rá a párom a babára?

Hogy vegyem rá a párom a babára?

Figyelt kérdés
Ez társadalmat megosztó kérdés lesz tudom.20 éves vagyok még csak, egyetemista, de szeretnék már babát.Ismrősöm is csinálja így, halasztott,2 éves a babója most folytatja, ahogy tudja.Én is szeretnék kis pihit, babát és utána folytatni a sulit.Párommal élek, ő dolgozik, mivel tudnám meggyőzni, hogy meg tudnánk ezt csinálni így is?
2008. nov. 15. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
VEGYÉL EGY JÓ KIS SEXI EGYŰTTEST,KÁPRÁZTASD EL VELE:):):):)
2008. nov. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok ezzel! Magyarázd el neki, hogy mennyire szeretnél, hogy így is mennének a dolgok...győzd meg. Ha viszont nagyon nem szeretné akkor ígérd meg, hogy nem fogod erőltetni egyenlőre, mert fontos hogy mindketten akarjátok. Ez nála lehet, hogy majd frisztrációt okoz ha nem akar és a többi és a többi. Egy gyereknek apa is kell és ha nem szeretne még, akkor tudod mi lesz a vége. Egy gyerek nem csak baba, egy egész életen felelőség, de min. 18 évig. Ha ezt ő még nem akarja vállalni, szerintem az is érthető. Sok sikert neked, remélem segítettem!
2008. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem beszélj vele,hogy te már szeretnél babát.de mindenképp tartsd tiszteletben ha ő még nem akarja,idővel majd ő is szeretné.szerintem rávenni sehogy sem lehet azt aki nem akarja igazán.én inkább várnék amíg ő is szeretné,mint hogy aztán ez legyen különböző bajok forrása
2008. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fel kell mérni az anyagi helyzetet, meg azt is , hogy a párod miért nem akarna még.

Rávenni nem érdemes, mert ha erőltetett, akkor az lesz a következő kérdésed, hogy a párod miért nem érdeklődik a születendő babátok iránt.

Nehéz dolog, de ezt csak ketten dönthetitek el, és ha az egyikben is van valami kétely ammi aggodalomra ad okot, akkor nem érdemes ezzel most tönkretenni a kapcsolatot. Lehet, hogy egy év múlva ő kérdezné, hogy mi van már.

2008. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem egy sexis fehérnemű láttán még nem akar majd babát a párod!Max a sexet! Ezt megkell vele beszélned hogy te már komolyan akarod! Sok sikert:)!
2008. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A párommal a mi első gyerekünk fősulis koromban jelentkezett. Gyógyszer szedése mellett jött. Egyikünk sem akart még gyereket, csak pár hónapja ismertük egymást. De megtartottuk persze és imádjuk a mai napig. Kislány lett és már 10 éves. A párom azóta a férjem és nagyon szeretjük egymást. Mikor a gyerekünk 8 éves lett, már nagyon vágytam még egyre. Ő nem. De egy vad éjszakán, nem megfelelő védekezés miatt jelentkezett a kis pocaklakó. Ő még mindig nagyon nem akarta, de persze megtartottuk. Kisfiú lett, ma lett 23 hónapos. Az apja is imádja, a szeme fénye. Minden nap elhalmozza apróságokkal, dögönyözi, összebújnak.

Három hónapja szerettem volna egy harmadik babát. Persze kiborult, de egy éjjel sikerült megint megvadítani apát. :) Megfogantam. Ahogy pozitív lett a teszt, már egy hét múlva a nevét is tudtuk, elterveztünk mindent. Sajnos két hete elvesztettük a kicsit.

Nekem ez a történetem.

2008. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem ha téged igazán szeret belefog menni. beszélj vele és lágy vele nagyon öszinte.és hidd el megjön neki is a kedve hozzá. én 19 vagyok a férjem 22. mi már összeházasodtunk 2 éve . és már a férjemis akar babát
2008. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

18:39es, utolsó előtti válaszoló!


Gyógyszer mellett hogy lettél terhes? Néha néha elfelejtetted beszedni azért?

És ezek a vad éjszakák, ahogy írtad, ez azt jelenti, hogy véletlenül estél akkor teherbe vagy direkt te úgy csináltad a dolgokat,hogy sikerüljön csak a párod nem tudott róla?Bocsi, csak a válaszodból így érzem.

És hogy sikerült megoldanod azt, hogy fősuli + baba?Befejezted azért?Dolgoztál utána?Hogy oldottad ezt meg?

Köszi a választ és sajnálom, ami a harmadik babával történt:(

2008. nov. 15. 19:58
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz:

Soha nem felejtettem el bevenni egy gyógyszert sem! Mindig azonos időben vettem be és betegség esetén a hónapban gumit is használtunk.

Soha, egyik gyereknél sem folyamodtam tisztességtelen eszközökhöz, hogy becsapjam a férjem! Ez komoly ügy és közös felelősség!

A vad éjjel délelőttjén elmondtam a férjemnek, hogy mennyire szeretnék megint gyereket. Elmondtam az érveim és biztosítottam afelől, hogy ugyanúgy fogom szeretni, nem fogja a kicsi átvenni ezt a szeretetet, hanem megoszlik. Azt is mondtam, hogy ha el akar menni horgászni, nem fogom otthon tartani a baba miatt, tehát továbbra is megmarad a hobbija, a szabadideje.

Mikor eljött az éjjel és eléggé a dolog közepében jártunk és fel kellett vennie a hőn utált gumit, akkor ezt nem tette meg. Szerintem a beszélgetés érett meg benne, mert még soha nem hagyta ki a gumit az évek alatt.

De Ő azaz ember, aki sosem mondaná ki, hogy gyereket akar.

A harmadik babánál is így volt, de most a gumit csak az aktus végén használta a finisben. Azért mégiscsak harmadik gyerek. :) De így is összejött, amit nem hittem volna, de reméltem.

Az első gyereknél mikor fősulira jártam, a baba születése miatt félbe kellett hagynom. mivel az ország másik felén volt a suli és nappalira jártam, ezért nem tudtam oda visszamenni. Nem tudtam megoldani és nem is akartam, hogy egész nap más legyen a gyerekkel.

Mivel akkor azon a szakon nem volt levelező képzés abban a suliban, ezért átjelentkeztem egy másik iskolába. Ez közel volt és levelezőn el is végeztem. Csak nem tanári hanem mérnöki diplomám lett.

lehet fősuli mellett babát vállalni, de nagyon kemény dolog. Éjjel a két szoptatás között tanulni, állandóan fáradt lenni, a suliban a csapba fejni a tejet...

Ha lehetne tanácsot adni, várjál még amíg be nem fejezted a sulit. Iszonyat macera volt nekem együtt csinálni, de nem is volt segítségem. Albérletben laktunk, csak az alamizsna GYES-t kaptam, nem volt leányálom. Tehát várj a suli befejezéséig és dolgozz 180 napot, akkor már GYED-et kapsz és csak a babára tudsz koncentrálni.

Nálunk 8 év van a két gyerek között, mert meg kellett teremtenünk a házat, autót, anyagi körülményeket, hogy tudjuk vállalni a következőt. Én így gondoltam, azért hozakodtam ennyi év után először elő a gyerek témával.A férjem nem akart több gyereket.

Bocsánat mindenkitől a regéért.

2008. nov. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leartad a történetedet:)

Én jogra járok, ami alapjáraton sem egy leányálom, tudom baba mellett még nehezebb lenne, de 7 éves korom óta arra készülök,hogy babám legyen és már nem sokáig bírom:)meglátjuk mit hoz a sors.

2008. nov. 16. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!