Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vedekezik valaki itt igy?

Vedekezik valaki itt igy?

Figyelt kérdés
Mensi utan elso ket napon belem elvez,meg ketszer csinaltuk igy,es tudom h ez nem vedekezes es felelotlenseg,de szerintem kizart h teeherbeessek az en pontos 29napos ciklusaim mellett. Es erdekelne valaki csinalt mar ilyet egyszer esetleg tobbszor? Nagyon kivancs vagyok,a valaszokat elore is koszonom.

2013. aug. 27. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nem biztonságos!


Mi természetes módon védekezünk (8 éve), de ehhez mérni kell a hőt és megfigyelni a nyákot plusz a méhszáj helyzetét.


Alapból a ciklus első napjai terméketlenek, de ez csak akkor van így, ha az előző ciklusban biztosan megvolt a peteérés. Neked meg gondolom gőzöd nincs róla.

Ha az előző ciklusban megérett a petesejt, de nem lökődött ki valamilyen okból, akkor a következő ciklus BÁRMELYIK NAPJÁN kilökődhet, akár a menstruáció alatt, akár a rákövetkező napokon, de az is lehet, hogy kivárja a középidőt.

Hiába pontos a ciklusod, minden termékeny nőnek van évente egy-kétszer olyan, hogy nem lökődik ki a "szokásos helyen", és aki nem figyeli magát folyamatosan, az nem tudhatja, hogy éppen hol is tart, ezért mondható el, hogy gyakorlatilag "bármikor" teherbe lehet esni, ami biológiailag persze nincs így, csak Te éppen nem tudhatod...


Ehhez jön hozzá még több tényező: egyrészt azt nem írtad, hogy hény napig vérzel. Tehát ha teszem azt 3 napig vérzel és a 4. napon szerelmeskedsz, akkor tényleg kisebb az esély, de ha pl. egy hétig vérzel és a 8. ill. 9. ciklusnapon vagy együtt a pároddal, akkor már jelentősen nőnek az esélyek, hiszen a hímivarsejtek átlag 3, max. 5 napig képesek élni és várakozni a petevezetőben.


Csak hogy egy példát említsek: harmadik gyermekünk a ciklusom 7. napi együttlétéből fogant, holott a 8 év hőmérőzés alatt nekem SOHA nem volt peteérésem korábban, mint a 13. napon, 28-32 napos ciklusok mellett.


Hát ez van. Orosz rulettet játszol. Persze ha örültök egy babának is adott esetben, akkor semmi gond ezzel...

2013. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A menstruaciom 5 napig tart,babat meg mar szeretnenk de meg csak egy fel eve dolgozok es meg akarjuk varni az egy evet.a valaszodat pedig nagyon szepen koszonom.
2013. aug. 27. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is biztos,stabil 30 napos ciklusaim voltak.

És lám a menstruációm utolsó napján voltunk együtt a férjemmel,és teherbe is estem.Az orvosom szerint,az orgazmus váltotta ki a spontán peteérést.

Biztosan akkor estem teherbe,mert akkor volt itthon a férjem,mert külföldön dolgozott.

Ma már 7 hónapos a lányunk :)


Úgyhogy ha még biztosan nem szeretnétek babát,akkor védekezzetek rendesen!!!

2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen miatt holnap fogok tesztelni :)

28 naposak a ciklusaim, mensi (5 napig tartott) utáni 2. napon voltunk együtt, és késik...

2013. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Es orulnel neki? Ird meg majd legyszi az eredmenyt:) Ja es miota igy vagyunk egyutt kozepidoben mindig van egy kis barnazas szerintetek ez mitol lehet,megzavarodtak a hormonjaim,vagy peteeres miatt,fogalmam sincs,szerintetek?
2013. aug. 27. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kizárt, hogy teherbe ess. Erőteljes orgazmus válthat ki spontán ovulációt. Meg amúgy is, honnan tudod, hogy neked nem a 10. napon van? A spermiumok akár 5 napig is életképesek lehetnek a petevezetőkben.
2013. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Még egyenlőre nem fogtam fel, nem is élem bele magam. Van már egy kisfiunk, és nem terveztünk tesót egyenlőre, ezért lesz egy kis sokkhatás ha kiderül, h baba van a dologban :) (bár az igazat megvallva reménykedem, h csak késik :) )
2013. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!