Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sárga test hormonom alacsony,...

Sárga test hormonom alacsony, tulajdonképp az azt jelenti, hogy nincs pé-m?

Figyelt kérdés
A Doki azt mondta,hogy legalább is ebben a ciklusba nem volt pé-m!Fog felírni valami gyógyszert,milyen bogyót fog felírni?Írjatok!Lassan 1 éve próbálkozunk!!!
2008. jún. 26. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is alacsony volt a sárgatest hormonom, ami a vérvételes hormonvizsgálatból derült ki.Duphaston-t kellett szednem több hónapon keresztül és most van peteérésem.
2008. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!
2008. jún. 26. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem Norcolutot irt fel a doki. Én azért mentem hozzá, mert azt gondoltam, h premenstruációs tüneteim vannak. A ciklus közepén nagyon megnött a mellem és fájt is.

Erre ö az gondolta, hogy kevés a sárgatest hormonom, ezt ránézésre állapitótta meg..közölte velem h anorexiás vagyok:) Igy felirta a norcolutot, amiböl igazából 2 szemet vettem be. Aztán mint késöbb kiderült abban a hónapban estem teherbe (nem volt tervezett).Azóta 17hetes vagyok, de ahoz a dokihoz soha többé nem megyek.

Talán picit tudtam segiteni.

2008. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A norcolut az hiba volt attól az orvostól, mert az meghozza a mensit, ha nincs, de a sárgatest hormontermelését nem befolyásolja.. A sárgatestre és peteérésre vonatkozo gyógyszerek lehetnek::::

Bromocriptin, ha magas a prolaktinszint és nincs peteérés.

Clostilbeggyt, ha hosszú a ciklus vagy nincs peteérés, mert alulműködik a hormontermelődés.

Duphaston a sárgatest hormontermelésének támogatására.

Utrogestan , pedig a terhesség támogatására írják, ha a sárgatest alultermel, ugyanis a 12. hétig az tartja meg a magzatot, amíg kialakul a méhlepény...általában az utóbbit csak vetélés esetén írják fel, de akinél indokolt az biztosan kaphat. Szerintem egy év próba után clostilbeggyt fogsz kapni ami hamar használhat, ha nem akkor más megoldásra van szükség.Mindenképpen keressolyan orvost aki foglalkozik egyből a problémáddal.

2008. jún. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Kiváncsi vagyok mit ír fel!!Bár tegnap kellet volna hogy megjöjjön de még semmi!Ki tudja még bármi lehet!!
2008. jún. 26. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!