Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit csináljak, ha engem...

Mit csináljak, ha engem terhes nők vesznek körül és mindig áradoznak a terhességükről és pontosan tudják, hogy én meg amiatt vagyok rosszkedvű, h nekünk nem jött össze?!

Figyelt kérdés
nem tudom hogyan lereagàlni, még jobban elszomorodom tőle és úgy érzem abszolút nincsenek rám tekintettel
2013. jún. 23. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek is. Te meg erre figyelsz leginkább és ezért érzed, hogy sokan terhesek körülötted. Ha nem lenne munkád, akkor mások a munkájukról panaszkodnának. Ha pénzed, akkor azzal. Mindenki kapar, h többnek tűnjön a másiknál. Majd ha minden gondjuk lesz a gyerekkel, neked majd akkor lesz egy tündéri pici babád, hidd el! Nem szabad magadra venned!
2013. jún. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de nem figyelek en feltetlen erre, de tenyleg a kornyezetemben mindenki most lett terhes vagy szuletik babaja. én minden történetet szivesen meghallgattam eddig, de forditva őket nem erdekli mi van velem és, h esetleg ebben az idoszakban nekem ez rossz és nem velem kéne most ezt megosztani
2013. jún. 23. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan kérheted h ne beszéljenek ennyit róla. Megmondod h velük együtt örülsz de kicsit fájó pont. Nincs ezzel semmi baj. Ha jó barátok megértik. Ne érezd magad rosszul.

Am meg fel a fejjel ne szomorkodj hidd el nálad is lesz ilyen. :) És akkor az örömtől majd kicsattanhatsz te is :)

2013. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor mond meg nekik hogy ne haragudjatok örülök a boldogsagotoknak de én most nem vagyok elég erös ilyenekröl beszélni ,nekem ez fájo pont. ha aztmondod tusjak a nehézséget akkor siman szolnék a hejedbe. nállunk is ez bolt,csak annyi különbséggel hogy kevesen tudtak mu a hejzet,de aki nem tudta és pont rossz passzban kapott el az áradozásával annak szoltam hogy ez a téma nekem fájo pont kérlek beszéljünk másrol. egy kivétellel vették a lapot mindannyian.de azt is be kell latnod hogy ahogy neked mindig a fajdalom körül jár ijenkor az eszed ök sem tudnak masra gondolni csak a babára. egyforma elfogultsag csak az érem masik oldalan.nem szabad öket hibaztatni.
2013. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az a baj, h szerintem rosszindulatuak.... :( igen remelem nekem is nemsokara igy lesz es akkor nem erdekel majd senki
2013. jún. 23. 17:29
 6/12 A kérdező kommentje:
nem jar állandóan a fajdalmon az eszem, csak hanyagolnam a dolgot, mert nem szeretnék rágörcsölni és én megertő vagyok, tőlük is ezt várnám.... és ha nem tudunk kompromisszumra jutni ebben se nekik se nekem nem kell erről beszélni.....
2013. jún. 23. 17:38
 7/12 anonim ***** válasza:

Hajaj, mintha csak magamról olvasnék. A vetélésem óta mindenki teherbe esik körülöttem, ősrégi ismerősökkel találkozom, látom, hogy kerekedik már a poci. Mindenki teherbe esik, vagy szül stb. Lehet, hogy kifejezetten ki vagyok élezve erre a témára, ezért is tűnik fel nagyon, de iszonyatosan rossz érzés, pedig senki sem tehet arról, ami velem/velünk történt. Mindenki boldog kismama, még az is, akiről mindig is tudtam, hogy nem nagyon akar(t) babát. Sajnos sokszor torkollik az örömöm óriási sírásba, mert hiába örülök nagyon a másik boldogságának és szép pocakjának, belém hasít, hogy én is babát vártam, mégsem élhetem már át ugyanezt. A válaszokat keresem még mindig, de nincsenek. Semmi mást nem tudsz tenni, csak kicsit zárni és csak magaddal foglalkozni. Én most ezt teszem. Nem hanyagolok el senkit, illetve igyekszem nem elhanyagolni senkit, de nem is nyitok úgy, ahogy eddig tettem. Próbálom inkább azok társaságát keresni, akik ilyen szempontból nincsenek rám hatással. Megbélyegezhet bárki, hogy önző vagyok, de ez van. Sokakat nem érdekelt a vetélésem ténye, meg aki át sem éli, annak hiába is magyaráznám, hogy "bocs, nekem szar, ne beszélj róla!" Én tehát most abban a fázisban vagyok, hogy csak és kizárólag én és a férjem számítunk, meg az, hogy újra lehessen egy babánk, akit végre problémamentesen ki tudok hordani.

Abszolút megértelek, fel a fejjel!!!!!

2013. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonlón rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Sokan tudják, hogy anyagiak, és a munka miatt nem lehetett babánk, mégsem voltak rám tekintettel.

Barátnőmnek elsőre összejött a babája, majd 11 hetesen elvesztette. Teljesen össze volt törve. És tudod, volt akinek babája volt, és bénának, csököttnek nevezte a barátnőmet, amiért első alkalommal nem esett teherbe.

Hát majdnem felpofoztam, csak azért nem tettem, mert ott volt a babája is.

Hogy mondhat valaki ilyet, aki nem rég szült egy olyan nőnek, aki akkor vesztette el a babáját?

Nem, az emberek abszólut nincsenek tekintettel egymásra. Ezért nem is mondjuk el senkinek, hogy próbálkozunk, sajnos több hónapja eredménytelenül.

2013. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt vettem észre,hogy senki nincs tekintettel a másikra :( nagyon szomorú :( bezzég én tekintettel vagyok másokra és olyan jó lenne néha visszakapni.....és igen mostmár én is önző vagyok,mostanában nekem is csak a férjem van és egymásra koncentrálunk,befelé fordultam(jó értelemben) mert így találom meg a békémet és nem foglalkozom majd másokkal akik evvel jönnek oda,ahogy ők sem tették velem.....és ennek hangot is fogok adni mert különben én megyek tönkre ebben.És tudjátok az a baj,hogy én sem sok embernek mondtam el és pont tőlük kapom ezt.Az egyik folyton a babával jön,a másik meg örül hogy nekem nem jött össze, harmadik az orrom alá dörgöli......De ilyenkor próbálom észben tartani,hogy nekem van az egyik legcsodálatosabb férjem és egyszer nekünk is lesz babánk akit nagyon fogunk szeretni,mert vágyunk rá és törődünkk egymással.....másoknál meg ez nincs......
2013. jún. 24. 22:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nagyon megértem minden szavadat. Az én baráti társaságomban négyen jelentették be a terhességüket. Ketten akkor, amikor még én is babás voltam, együtt örültünk, de mindegyik csajszi úgymond rajtam lógott, hogy milyen lesz ez a vizsgálat, mit kell csinálni ekkor, meg akkor stb. Aztán a vetélésem után mintha már nem is léteznék, pedig ugyanolyan szívesen segítenék bárkinek, még ismeretleneknek is (azért is vagyok itt :)), de egészen egyszerűen kiestem a pikszisből, már nem vagyok kismama, mit tudhatok én ezekről a dolgokról. Nem elég tehát a szomorúságom, még tényleg éreztetik is velem, hogy haszontalanná váltam. Azóta még két lány jelentette be, egyikük terhessége viszonylag idős, vagyis talán a fogantatás időpontja is megegyezik a mi babánk fogantatásával. Ez duplán fájó számomra, hiszen én is már a 14. hetet tölteném, ahogy ő. És közben meg semmi sem történik bennem, vagyis bízom benne, hogy talán most már mégis, de gyermekem már/még nincsen sajnos. Az emberek a saját kis világukban élnek, ha segítség kell, szinte elvárják, amint kevesebbet tudsz nyújtani annál, mint amit elvárnak, már félember vagy és nem restek érzékeltetni sem veled.

Ezért kell most csak magunkra koncentrálni és nem elvonni magunktól az értékes energiákat csak azért, hogy mások kifordult viselkedéséhez még asszisztáljunk is.

Szívből kívánom, hogy mielőbb átéld Te is a terhességet és megszülessen végre a legnagyobb vágyatok!!!!!

2013. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!