Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy zajlik egy abortusz?...

Hogy zajlik egy abortusz? Minden információ érdekel (mennyibe kerül, be kell-e feküdni kórházba. Tényleg mindent ami fontos légyszi)

Figyelt kérdés

Barátnőm kb 2 hetes terhes, de tudják megtartani, mivel sajnos nincsenek olyan anyagi helyzetben. 18 éves, most fogunk érettségizni. Nagyon rosszul érzi magát mivel barátjával amúgy szeretnék a babát, csak hát nem tudnák eltartani:( Abortusz után fel tudja majd dolgozni a történteket?


17/L


2009. okt. 12. 10:15
 1/6 A kérdező kommentje:
tudom,hogy voltak már hasonló kérdések, csak több véleményre, infóra is kíváncsi vagyok
2009. okt. 12. 10:16
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
A kórházban fogják tájékoztatni a barátnőd.
2009. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az abortusz általában ambulánsan történik, reggel bemegy a barátnőd a kórházba, elkezdik a méhszáj tágítását, majd dél körül megműtik, ami nagyjából 10-15 percet vesz igénybe altatásban, tehát fájdalmat nem fog érezni. Még pár órát a kórházban kell feküdni, majd hazamehet. Ezt pár nap, esetleg pár hét vérzés követi. A lelki része sokkal nehezebb, mint a fizikai, nagyon nehéz feldolgozni, ha fel lehet egyáltalán. Normál esetben egy ilyen műtét 28.540 Ft-ba kerül, de elképzelhető, hogy mivel a barátnőd még iskolás, kap valami támogatást, ezt a védőnő fogja elküldeni, akihez az a doki küldi majd el, aki megállapítja a terhességet.
2009. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Befekszik a kórházba,kitágítják(ami eléggé fájdalmas folyamat)!Pár óra elteltével megműtik altatásban és másnap mehet haza!Pár nap vérezgetés lehetséges.

Soha nem fogja tudni feldolgozni és elfelejteni sem!

Soha soha soha!

Sajnos nekem egy elhalt terhesség miatt kellett átélnem ezt a borzalmat!

2009. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem most nyáron volt abortuszom.

Reggel korán bementem a kórházba, felvettek, befeküdtem a szobába. vártam. Jött az orvos, felhelyezett méhszájtágítót, nem fát egyáltalán, kicsit mensi szerű görcsöket okozott. Délutánig kellett várnom, hogy hasson, aztán bementem a műtőbe. Egy injekciót kaptam, amiben kábító anyag volt, félig aludtam, félig félálomban voltam ,de érezni semmit nem éreztem, nem fáj fizikailag.

Visszavittek a szobába, estig aludtam, pihentem, aztán haza is engedtek.


A fizikai része nem fájdalmas, de én nagyon ki voltam borulva, mert párom nem akarta, hogy megtartsam. Mellettem állt ugyan utána is, támogatott, de akkor is fájt.

A fura az, hogy annyira nem borultam ki, előtte rosszabb volt. Utána valahogy megnyugodtam, nem értem miért. Gondolom a szervezetem így védekezett, hogy össze ne roppanjak idegileg. De nem fogom soha elfelejteni, ez biztos!


Sok erőt kívánok a barátnődnek!

2009. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Tényleg annyiba kerül, amit előzőekben írtak, 2szer el kell mennie előtte a családvédelmi szolgálathoz, ők adják a csekket és a beutalót. Lehet szociális helyzet alapján kérni, hogy ne kelljen kifizetnie a pénzt.

Velem kedves volt a családvédelmis nő.


Utána egy hétig véreztem kb és 5 hétre rá megjött rendesen a mensim.

2009. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!