Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel lehet ezt mérni vagy...

Mivel lehet ezt mérni vagy kiszámolni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogyha a mensi ciklus 21 napnál rövidebb és 35 napnál hosszabb, akkor nagy valószínűség szerint ovuláció nem következik be. Nekem 36-38 napos ciklusaim vannak. Akkor nekem most biztos hogy nincs?

Gondolom hőmérőzéssel lehetne figyelni, de azt nekem nem jó, mert nem tudok minden nap ugyanakkor mérni úgyhogy azon kívül van valami amivel mérhetem vagy kiszámolhatom mikor van és hogy van-e egyáltalán?


Előre is köszi.


2009. okt. 2. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom , hogy a 42. nap a kritikus, és az akkor, ha nem egyszeri alkalom.

A hőmérőzésnél, meg ajánlott ugyan abban az időben mérni, de a lényeg , hogy min. 5 óra alvás után , és az ágyból kikelés előtt mérd meg, ha lehet szájban, v hüvelyben.

A másik az ovu teszt, de arról nem tudok mit mondani még nem használtam én sem.

2009. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ovuteszt! Drogériában, tescopban, patikában, teszveszen, vaterán is kapható. Utóbbi kettőn olcsón!

Érdemes a 12.naptól végig csinálnod, hogy tutira elkapd a pozitív napot! Ilyenkor 12-36 órán belül bekövetkezik az ovuláció. Tehát, amikor pozitív ez az LH teszt, akkor "kell" együttlenni!

2009. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz hőmérőzni???

Minden reggel beállítod az órát ugyan arra az időre,és méred.Ki sem szabad szállni az ágyból,még akkor kell mérni.Ez alapján készítesz egy grafikont,elviszed az orvoshoz,és Ő megmondja neked van-e peteérés.

Az ovuláció általában bekövetkezik ha van pé.

Ha az sejthető,hogy nincs,akkor lehet uh-on nyomon követni.Meg persze azt is ha van.Ez a legbiztosabb módja.Menj mielőbb dokihoz,mert ha nincs pé akkor feleslegesen reménykedsz.Ilyen hosszú ciklusnál bizony előfordul,hogy nincs.

Sok sikert.

2009. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt sokszor, hogy bőven 35 napnál később jött meg és volt ovulációm.Most az 58. napnál tartok,és a 13. napon volt ovulációm.Előtte 53 napra jött meg és a 21. napon volt.Vegyél szerintem ovu tesztet,nekem bevált.
2009. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz alvó vagyok, 2 műszakba járok ha délutános vagyok akkor 2kor még nem tudok aludni. Reggelesnek 5kor kelek máramikor sikerül. Szl 5 óra lenne a jó de h délutános vagyok és 5kor felkelek nem fogok tudni visszaaludni. Így is majd' elalszok a szgép előtt melóba. Próbáltam de nem megy.


Ovuteszteket most nézegetek a neten. 1, 5 és 7 dbosakat találtam, de használatija egyiknek sincs a neten :( Az 1 dbossal asszem nem sokra mennék legalább 7 db kellene 1 hónapban, mert gondolom a 12. naptól minden nap mérni kellene. Sőt akkor a 7 nem is lenne elég 1 hónapra?


Köszi a válaszokat :)

2009. okt. 2. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
szia ovu tesztet a vaterán vegyél. 20 db-t igy elég lesz 2 honapra biztosan. ha meg vannak, irj privit, nagyon szivesen leirm hogy kell használni részletesen. a vaterán olcso. kb 70 ft egy db..
2009. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


ezt találtam ez jó? írja az érzékenységét is de nem tudom abból melyik a jó.

2009. okt. 2. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ettől a teszveszes hölgytől szoktam rendelni. Küld hozzá leírást is! Becsületes, még sima feladással is ideért a diszkrét borítékom 4 nap alatt:))))))
2009. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike :)
2009. okt. 4. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!