Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Premens tablettával kapcsola...

A Premens tablettával kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy már az első hónapban hatékony lesz, azaz nem lesznek talán pms tüneteim. 21 napja szedem, a szeptemberi ciklusom első napjától kezdve minden nap. Szerencsére mellfeszülésem tényleg nincs, bár néha elég furcsa érzésem van, de nem vészes, viszont kb. vasárnap óta főleg reggelenként, de van, hogy napközben is, olyan érzésem van, mintha nemsokára meg akarna jönni. Nyomás van a hasamban. Eddig elég rövidek voltak a ciklusaim, 24-25 naposak, most nem tudom, hogy vajon az első hónapban is megnyújtja-e már (28 napra), mert még cickafark-palástfű teákat is ittam mellé. Várom a hozzászólásokat, hogy kinek tűnt el az összes tünet (pms), vagy van-e hozzám hasonló, aki most nem mellfeszülést, hanem hasfájást tapasztal a Premens szedése mellett? És mikorra áll be 28 napra?
2009. okt. 1. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy pont arra tudok válaszolni, amit kérdeztél, de érdekes, hogy én pont 21 napja szedem a Premenset. Előtte volt, hogy 21-25 napra jött meg és a mensit 4 nap barnázás előzte meg. Eddig a cici fájást nem is nagyon figyeltem, de nagyon érdekes, hogy most a PÉ után érzékeny volt néhány napig, aztán elmúlt. Ma reggel kezdett fájdogálni a hasam (mundjárt megjön érzés), de szerintem még mindkettőnknek van a mensiig 5-6 napunk. Szóval, lényeges következtetést még nem tudok írni a Premensről.
2009. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Sajnos csak most tudtam megint leülni gép elé. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz? Majd megírod? Én is megírom. Ja, persze azt nem is mondtam, hogy babát szeretnénk, de szerintem itt majdnem mindenki így van vele! :) Szia!
2009. okt. 1. 22:05
 3/19 anonim ***** válasza:
Írom neked a fejleményeket. Már tegnap elkezdtem vérezgetni. Nagyon-nagyon gyengén. Ma sem erősödött fel. Természetesen én is babát szeretnék. A mostani állás szerint ebben a hónapan is 23-24 napra jött meg Premens szedése mellett. Igaz, a használati útmutató szerin 3 hónapig kell szedni, de én már reménykedtem az elsőben is. Különben én az előírással dacolva, napi 2 szemet szedek. Kérlek, Te is írd meg a tapasztalataidat. Előre is köszi.
2009. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hello, oké én is írom. Szóval: azt hiszem, hogy egy cipőben járunk... Nekem is meg fog jönni! :-( Mérem a hőmet minden nap, mert a nőgyógyász kérte, hogy vezessem, és vigyem neki legközelebb (2-3 hónap múlva) azt is. Majd akkor tud bővebbet mondani, meg tablettát felírni, ha kell. Én meg nem várok addig sem ölbe tett kézzel, inkább elkezdtem ezt a Premens-t szedni, hátha valami csoda történik, mindig arra várok... Én napi egyet, este, viszont mint írtam, nagyon rendesen (magam is meglepődtem, hogy mennyit elszórakozok vele) iszom a teákat (bár csak azt is egyszer egy nap, lehet, hogy kétszer kéne) azaz 13. napig a cickát, aztán a palástfüvet. Emellett találtam a Müllerben egy tablettát, az a neve, hogy Honey Bee Booster, ebben van méhpempő kivonat is, plusz napi egy 400 mg-os E-vitamin. Hát ennyi az én "repertoárom". :-) De visszakanyarodva, tegnap még 36,7 volt a hőm (egész hónapban ilyen "alacsony", szerintem nem túl jó a hőmérőm, majd le kell azt is cserélnem) ma meg már 36,3 lett reggelre. :-( Kellőképpen el is keseredtem. És a szokásos érzés, hogy megjön. Tegnap reggel iszonyatosan görcsölt a hasam, azt hittem, hogy már akkor fog, de még nem. Szerintem ma délután, max. holnap reggel. Majd megírom! Szóval ebben a hónapban még nekem sem lesz hosszabb, pont én is erre voltam kíváncsi, hogy első hónapban megnyújtja-e már, de ezek szerint nem. Viszont becsületére legyen írva, hogy az idegesítő pms tüneteimet szinte egytől-egyig mintha elfújták volna! :-) Egyedül a görcs maradt, de az sem vészes, és csak az uccsó napokban főként. Viszont mellfeszülés, vizesedés, idegbaj már nincs! Már megérte!!! Reménykedjünk a továbbiakban is, majd írj, én is írok hamarosan! Szia!
2009. okt. 5. 09:19
 5/19 anonim ***** válasza:
Írom a további tapasztalataimat. Nekem már ma a negyedik mensis napom van. Első kettő gyenge, második kettő nagyon erős. Megelőző tüneteim sem sokat változtak. Volt migrén, görcsölés, minden, ami ilyenkor szokott. Hőm a mensi előtti napokban 36,9 utána 2 napig 36,8 és érdekes módon csak mára esett le 36,4-re. Ez furcsa. Nekem eddig 2 teljes hónapról van görbém. Én is elviszem majd a dokinak, bár Ő nem kérte, csak azt, hogy 3 hónap próbálkozás után menjek vissza hozzá. Az most telt le. Mivel én nem akarok hormonokat szedni, még ezt a hónapot meghagyom magunknak Premenses próbálkozásra és csak utána megyek vissza a dokihoz. Írd meg te is a fejleményeket!
2009. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy a megelőző tünetek NEM sokat változtak.
2009. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hello, ismét jelentkezem. Ahogy gondoltam, úgy is lett. Ma reggelre megjött. De hogyan?! Tegnap este még egy ici-pici jele nem volt (ténylegesen értve, mert a hasam azért fájt), erre reggel már arra ébredtem, hogy nem oké valami... Nagyon hirtelen jött, eddig mindig csak fokozatosan jelentkezett, első nap épphogy megjelent, aztán erősebb, de most rögtön bele a közepébe! Ez is azt jelzi, hogy a nyálkahártyám már tuti, hogy jó vastag volt! Eddig ugyanis alig volt egy kicsi vérzés, s mondta a doki, hogy ha nincs sok nyálka, ami leválhatna, ne várja bő vérzést. Hát most van! :-) Már ennek is örülni kell. A vitaminokat folytatom, meg a Premenst is és nem kesergek, mert voltaképpen még csak most kezdtem el "tudatosan" is tenni valamit a dologért. Szóval most nekem is a 26. napon már megjött. Remélem következő hónapban már kitolódik 28-ra, vagy még jobb lenne, ha csak kb. másfél év múlva lenne ismét mikulás! :-) Bizakodjunk! Üdv! Szia!
2009. okt. 6. 20:56
 8/19 A kérdező kommentje:
Szia! Mi újság Nálad, hogy vagy? Én ugye örültem, de azért annyira mégsem kellett volna, mert nem tartott a hirtelen "lendület" sokáig. Össz-vissz. 4 napig volt meg, de csak az első nap volt picit erősebb, utána második nap már kevesebb, aztán már megint szinte alig... A méhpempős tablettám elfogyott, csak a Müllerben láttam idáig olyat, így (mivel nem jutottam mostanában el oda) most az szünetel, meg most a teákat sem ittam, csak a Premens, meg az E-vitamin. Talán most elkezdem a palástfüvet, de eléggé el vagyok már így is keseredve, mert a 15. napon vagyok és még mindig csak 36,4 a hőm, ami eléggé alacsony. Lehet, hogy már megint nem volt semmi? :( Na, de előbb-utóbb úgyis kiderül. Ha van időd írj, remélem legalább Nálatok jobb a helyzet! :) Szia!
2009. okt. 20. 09:09
 9/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon örülök, hogy jelentekztél. Nálam tragikus a helyzet. Szerintem a Premens totálisan felborította a ciklusomat. A múltkori mensim nagyon hosszú volt. Ebben a hónapban szerintem nem volt ovulációm és egész hónapban fáj a hasam, úgy mintha meg akarna jönni. Azért merem írni, hogy a Premens miatt, mert én mást nem szedek. Éppen erőt gyűjtök, hogy felhívjam az orvosoamt és beszámoljak neki. Különben jövő hét szerdára nem várom a ciklus.hu szerint. Ha gondolod felteszem a görbémet. Várom a Te fejleményeidet!
2009. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Hú, ugyanaz a helyzet, ezt nem hiszem el! Nekem is elkezdett 3-4 napja fájni a hasam, még bírom, de néha már idegesítő... És az én görbém is össze-vissza. Nekem ma esett le (megint) eléggé, együtt is voltunk reggel, de hát... komolyan mondom, ez már nem jó így. Nekem fájt egy kicsit, de én akartam, hátha majd most sikerül. Nekem még van egy hónapom, utána megyek dokihoz, ez ugye a második hónap, de igencsak fura a görbém. Régebben is méregettem, igaz, akkor nem írtam, csak fejben tartottam, de akkor tök normális volt! És ciklus vége felé mindig 36,9 körül volt, vagy 37 körül. Most meg a béka feneke alatt. Nem tudom, hogy mi lehet, mit csinál ez a Premens vajon? Mindenesetre én most már végigcsinálom a három hónapot, lesz ami lesz. Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a dokid? Meg azt is, hogy vajon most hány napra fog megjönni nekem is... Majd írj, szia! :-)

2009. okt. 22. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!