Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortuszhoz kell szülöi...

Az abortuszhoz kell szülöi felügyelet, vagy engedély? Mikor van peteérés? Mikor a legbiztosabb, hogy védekezés nélkül sem esek teherbe?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én inkább csak azon ámulok és bámulok - nem ítélkezem, csak ámulok!! -, hogy 14 évesen kérdez ilyet vki:-(-. Annyira nem vagyok öreg (30), de mi 14 évesen azért még nem tartottunk itt.....És ez most nem nevelősdi szöveg, egyszerűen csak éretlenség 14 évesen ez az egész kérdés...De ha már itt tart, akkor javasolnám a gumit.Minden esetben. Úgy tudom felső tagozatban már tartanak erről előadást a suliban is..
2008. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Védekezés nélkül bármikor teherbe eshetsz (buta kérdés). Általában, ha 28 naposak a ciklusaid, ELVILEG a 14. napon van a peteérés. De spontán is lehet bármikor. Az emberi szervezet kissé kiszámíthatatlan olykor.

És igen.14 évesen még szülői engedély kell, de ha korán észleled a "bajt" van injekció és gyógyszer 72 órán belül. Hátránya, hogy felborítja a hormonháztartást.

2008. jún. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jajj Babám! Tessék odaállni anyukád elé és kérni a segítségét!Ha anyukád nem olyan valaki akiben bízol (mert sajnos ez is előfordulhat), akkor biztosan van olyan barátnőd, akinek az anyukájának elmondhatod, s talán Ő majd tud segíteni abban, hogy anyukáddal ezt hogy közöljétek.

De ne várj vele, Tessék most odamenni anyudhoz, ha teheted, hanem akkor mihamarabb találj valakit, akár a nagyit is vagy apudat aki segít!

Gyerünk! Nem lesz baj! És írd le légy szíves mi lett a vége!

Hajrá!

2008. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ én nem merem elmondani,ugyis elég sok gondja van velem ebben az évben.Má lassan ugyérzem megkeseritem az életét...:(
2008. jún. 16. 22:17
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

De ha ne adj ég, odaszülsz neki egy bébit, nem csak veled, hanem akkor már kettőtökkel lesz baja... és akkor tényleg előfordulhat, hogy megkeseríted az életét! Irrgum-burrgum!

Akkor keress egy felnőtet, akinek elmondhatod vagy legalább megkérdezheted! Nem jó vele várni Kiscsillag!

Menni fog, ne félj!

Ha nem kezeli jól anyukád, egy pofon még mindig kevésbbé fog fájni, mint egy szülés és utána a kis életed... Ez nagyon nagy felelőség!

Babám legalább próbáld meg! ;o)

2008. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ha jól értem, még nem tudod, hogy terhes vagy-e. Ha igen, minél hamarabb el kell! mondanod anyukádnak, mégha mérges is lesz. Mert az engedélye ugyis kelleni fog! Ha egyedül nem mered, akkor keress valakit, akiről tudod, hogy anyud és te is maximálisan megbíztok benne, és fog neked segíteni ezt megbeszélni anyukáddal.

Peteérés szabályos 8 napos ciklus esetén a 14. nap van, de ezt is befolyásolhatja stressz, betegség is. És előfordulhat rendkívüli peteérés is. Így nincs igazán biztos idő, amikor nem eshetsz teherbe. jobb védekezni!

2008. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!