Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortuszhoz kell szülöi...

Az abortuszhoz kell szülöi felügyelet, vagy engedély? Mikor van peteérés? Mikor a legbiztosabb, hogy védekezés nélkül sem esek teherbe?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ha nem védekezel akkor leghet baba . az abortuszhoz szülői engedély kell 18 év alatt. te még namvagy annyi?honnan gondlod hogy baba?
2008. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
igen bizony ha nemvagy 18 akkor csak kizárolag szülői aláirásal lehet abortuszra menni.de ha baba szerintem szüld meg akkor is ha még nemvagy 18. mert más is felnevelt máér gyereket fiatalon.azért nemkell elvetetni
2008. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem szabad ilyet mondani, hogy "szerintem szüld meg".

Mert nem ismerjük sem a kérdezőt, sem az ő körülményeit.

Mindenképpen szólj az édesanyádnak, kedves kérdező. És ha szexelsz, azt felelősségteljesen tedd. Olyan nincs, hogy biztos, ha a teherbe esésről van szó.

Engem pl a mensi utolsó napján csináltak.

2008. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Na várjál várjál, lassíts egy kicsit! Konkrétan mit is akarsz tudni? Bár azt hiszem, kicsit meg lesz nyirbálva a kérdésed, mert egyszerre több dolgot kérdezel. Az abortuszhoz akkor kell szülői engedély, ha még nem vagy nagykorú. Pontosabban, ha nem vagy nagykorú, a szülő dönthet. Akár arról, hogy ne legyen abortusz, akár arról, hogy legyen. Az a gyanúd, hogy terhes vagy, de még nem vagy nagykorú? Az a helyzet, hogy ezt el kell mondanod anyukádnak mindenképp. Ne halogasd, mert ha te magad úgy érzed, hogy nem állsz készen egy gyerek felnevelésére - ami teljesen normális, ha még nagyon fiatal vagy, sulit be kell fejezni, stb. - akkor nagyon nem jó, ha nem mered megmondani otthon és csak emiatt kell megtartanod a babát. Persze az abortusz egy nagyon vitatott dolog, de ha még nagyon fiatal vagy, akkor könnyen meglehet, hogy egyszerre két életet szúrsz el, ha pusztán anyukádtól való félelmedben nem mondod meg, hogy terhes vagy, és csak ezért tartod meg. Főleg, mert előbb utóbb úgyis kiderül, csak általában olyankor, amikor már nem lehet visszacsinálni. Na, de gondolom nem a papolásra vagy kíváncsi.

A peteérés konkrét időpontját nem igazán tudom (az én babám is csak úgy "lett", nem számolgattam, igaz, én 21 évesen szültem), de úgy tudom, a ciklus közepefelé. Persze ez csak azoknak van így, akiknek atombiztos ciklusuk van, nem szokott késni, meg ilyesmi. Tehát ha más időben vagytok együtt, elvileg nem lesz baba. De ez korántsem biztos!!! Védekezzetek! Én már olyanról is hallottam, hogy a lány akkor nem védekezett csak, amikor menstruált, és mégis terhes lett. Tehát erre semmi garancia nincs. Használjatok gumit, vagy írass gyógyszert, ha 14 elmúltál, akkor szülő sem kell hozzá.

2008. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Az abortusz műtét! Kiskorúaknak kell a szülői hozzájárulás! Ráadásul maradandó károsodást is szenvedhetsz, ami miatt esetleg később nem lehet babád!

A kérdéseidből úgy gondolom készülsz az első szexre. A hőmérős módszer, és a megszakított közösülés nem véd meg semmitől, csak egy lutri!

Mindenki jobban járna, ha az édesanyáddal megbeszélnéd, elmennétek a dokihoz, és íratnál valami fogamzásgátlót magadnak! A legrosszabb esetben is inkább a gumi, mint a nemkívánatos terhesség!

2008. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok.közösültem egy sráccal,de nem ment el és nem tartot sokáig az eggyüttlét,de nem védekeztünk.
2008. jún. 16. 21:21
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
az első közösülés volt?vagy előtte sem védekeztetek?peteérésed idöszakában eggyüt voltatok
2008. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem nem az első volt.a legelsőnél védekeztünk.Nem sokára várom a menzeszem.
2008. jún. 16. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
utolsó válaszolónak! olyannal ne ijezgess senkit,hogy az abortusznak maradandó nyomai lehetnek,meg hogy nem biztos hogy lehet később baba! ez a legnagyobb hülyeség! nekem sajnos szükség volt rá,mert beteg volt a magzat,és azt mondták a dokik,hogy ez a legnagyobb hülyeség,amit valaha is hallottak! azért adnak előtágítást,hogy a későbbiekbe teherbe lehessen esni! csak gondoltam ezt jó ha tudjátok! remélem ezért nem haragszol!
2008. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat aki 10 abortusz után 3 egészséges gyerekez szült, és olyat is, aki egyetlen abortusz után nem szülhet többé.

Tehát az esély megvan rá, ha ezt kimondjuk, az nem ijesztgetés!!!!

És ha már ennyi esze volt valakinek, hogy védekezés nélkül szexelt, akkor ezt hallva talán megveszi azt a nyavajás gumit.


Kedves kérdező!! Nem akarlak ezzel megbántani, de legyen kicsit több eszetek, mert a test, és a babák élete nem játék!!

2008. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!