Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet babás vagyok de nem...

Lehet babás vagyok de nem szedek vitamint mert nem terveztük ugymond. Lehet valami baja ugye nem?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre

első babánkat terveztük vitamin stb már 3 éves.

De most ugymond eltévesztettem a peteérésemet és lehet most becsuszott a teso!Ugye nem lesz semmi baja?Kezdjem el szedni a vitamint gyorsan?

Jövöre terveztük a tesot de ha most jön nagyon örülünk..)



2013. máj. 6. 11:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ebbe úgyse lesz SOHA egyetértés van aki szedi és van aki nem. Mindenki döntse el saját magának és kész. DE h most nem szedted előtt tuti h nem lesz semmi gond. Ha nagyon aggódsz és szedni akarod kezd el most nem késtél le semmiről. Nagyon sokat leírták már előttem azt a véleményt amit én is gondolok így nem kezdem el még egyszer :)

3hós kislány anyukája :)

2013. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznost választ.

Elmentem vettem egy doboz elevitet biztos ami biztos alapon)

Ártani nem árt az biztos.)

De ugy érzem baba van ez egy megérzés a lányomnál is ezt éreztem..)

Majd megirom mi lett izgatottan várom.)

2013. máj. 6. 11:49
 13/18 anonim ***** válasza:

1991 óta ismert, hogy a folsav napi 0,4 mg-os adagjával a velőcsőzáródási rendellenességek 72%-a kivédhető. Mivel ez a mennyiség napi 6 tányér spenótba van benne, amennyit senki nem fogyaszt el napi szinten, ezért van szükség a vitaminokra.

A nyitott gerinc többségét multifaktoriális kóreredetűnek tartjuk, vagyis több gén hibája és környezeti tényezők együttes hatására következik be. Minél nagyobb a hibás gének szerepe, annál súlyosabb a rendellenesség, és annál nagyobb az utódokban az ismétlődési kockázat is.

A nyitott gerinc nyitott formája gyakran már újszülött korban végzetes. Az operált esetek is intézeti kezelésre szoruló súlyosan mozgáskorlátozottak lesznek. Leggyakoribb szövődmények az alsó végtagok bénulása, vizelet-, ill. széklettartási képtelenség, valamint vízfejűség.


Remélem ennek tudatában mindenki elkezdi szedni legalább a folsavat már a terhesség tervezésekor a kisbaba érdekében, mert mire kiderül a terhesség, addigra a velőcső záródása (vagy éppen nem záródása) már befejeződik. Onnantól már tényleg nem a baba miatt kell szedni a terhesvitamint, hanem a kismama érdekében.

Sajnos azt senki sem tudja magáról, hogy vannak-e ilyen hibás génjei, amik a velőcsőzáródási rendellenességért felelősek, ezért érdemes mindenkinek szedni a vitaminokat, mert nagyon súlyos következményei lehetnek a babára nézve.

2013. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. máj. 6. 14:52
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
A génhiba nem védhető ki folsavval sem, és mint írod, nagyrészt ezen múlik...
2013. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Jelentem kismama lettem + tesztem van)))Jol éreztem!
2013. máj. 18. 15:04
 17/18 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok :) 11-es vagyok :)
2013. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm..))))))))))))
2013. máj. 18. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!