Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit éreztél embrió beültetés...

Mit éreztél embrió beültetés után? Mikor görcsöltél, mikor szúrt a hasad, stb?

Figyelt kérdés
A héten volt beültetésem, csak érdekel, hogy mit érzett, akinek sikerült, és mit akinek nem?
2013. ápr. 11. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem tudod hogy mindnen ember más és ezek a tünetek egyáltalán nem mérvadóak. Én nem egy lombikost tudok aki semmit nem érzett addig amig pozitiv nem lett a teszt, sőt sokan utána sem hetekig. Viszont ismerek olyant is aki görcsölt és mégsem lett baba vagy akinek csak kémiai terhesség volt.

Ha még nem láttad ajánlom ezt figylemedbe:

"lombikosok" 10 parancsolata:


1. A kezelés alatt nem olvasgatunk internetet, „szakirodalmat", semmit, ami a lombikkal, meddőséggel kapcsolatos! Csak felesleges agyalásra ad okot.


2. A stimuláció alatt pontosan követjük az orvos utasításait, ha nem értünk valamit, rákérdezünk, és feltétel nélkül megbízol abban, amit az orvos mond, akármivel beszélték tele a fejed a fórumokon, a váróban, mert lehet, hogy Neked ez az első lombikod, de neki már a több ezredik, tudja, hogy mit csinál!


3. A stimu idején nem figyeljük a testünk minden rezdülését, hogy feszít-e a hasam vagy nem, van-e hányingerem vagy nincs, szédülök-e vagy nem, fáj-e a fejem vagy nem. Akár érzel valamit akár nem, abból nem lehet semmilyen következtetést levonni a tüszők éréséről. Erre való a vérvétel és az ultrahang.


4. Nem aggódunk az érő tüszők mennyisége, a nyh-a vastagsága miatt, és legfőképp nem foglalkozunk azzal, hogy a másiknak milyenek az eredményei. Ez nem verseny!


5. A punkciókor nem foglalkozunk azzal, hogy a többieknek hány sejtje lett. Egy gyerekhez elég egyetlen női és egyetlen hímivarsejt is. Ez nem verseny!


6. A beültetéskor nem foglalkozunk azzal, hogy a többiek hány sejtesen kapták vissza az embrió(ka)t, és milyen vastag volt a méhnyálkahártyájuk! Ez nem verseny!


7. A beültetés után nem keresünk tüneteket! Ha keresel, találsz is, és akkor az a baj, ha meg még sem találsz, akkor az a baj. A premenstruációs tünetek egyébként tökéletesen megegyeznek a koraterhességi tünetekkel, a megtapadást amúgy sem lehet érezni.


8. Az Utrogestan vagy más progeszetron tartalmú készítmény használatát akkor se hagyd abba a beültetés után, ha esetleg vérzés jelentkezik. A vérzés önmagában nem jelenti azt, hogy nem sikerült, viszont progeszteronhiány miatt megszakadhat az elindult terhesség.


9. A vérvételkor nem beszélgetsz a többiekkel arról, hogy ki mit érez, és milyen tünetei vannak, a hetes pontban már részletezett okok miatt.


10. Akárhányadik lombiknak futsz neki, nem latolgatod a statisztikai esélyeket a sikerre, ez nem matematika, hanem biológia!

2013. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam hogy sok sikert és remélem hogy sikerül:) Majd ird meg légyszi:) A lényeg hogy most pihenj és ne aggódj, fontos a pozitiv hozzáállás...
2013. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

semmit sem éreztem, csak azokat, amiket amúgy is, mielőtt megjön. Se szurkálás, se hasfeszülés, se semmi


Először nem sikerült (pedig akkor totálra figyeltem, szerintem szurkált is kicsit itt-ott), most meg igen. Tényleg ne keress jeleket, mert minden ember más, és minden terhesség is más.

2013. ápr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!