Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas tesztoszteronszint...

Magas tesztoszteronszint milyen problémákat okozhat, ha babát szeretnénk?

Figyelt kérdés
Túl magas a tesztoszteronszintem (duplája mint a normál érték felső határa). Csak napokkal később kaptam időpontot az orvoshoz, de szeretném megkérdezni, kinek-milyen tapasztalatai vannak e téren.
2009. szept. 19. 09:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok.

Ha rendszertelen a mensid, könnyen lehet, hogy épp a magasabb tesztoszteron miatt az. De ha ennek ellenére volt peteérés, és még a teszt is pozitív :) , akkor próbálj meg ellazulni, és ezen a dolgon nem fennakadni! :) A lényeg, hogy a teszt pozi, és gondolom, vissza kell menned 1-2héten belül UH-ra, ott majd minden kiderül. Terhességben nagyon nagy eltérések lehetnek egyébként is, mondhatni a hormonok megkergülnek. :)

Utolsó mensi mikor volt?

2009. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az utolsó mensim júl 18 volt. Ma volt a második visszahivásom ultrahangra, előtte volt a labor, de sajnos nem látott az orvos semmit sem, azt mondta, kérjünk még egy labort, mert erősen hátrahajló a méhem és ez is akadályozhatja a keresést...hát nem tudom. Rossz érzésem van.
2009. szept. 21. 19:02
 13/28 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva már nem bízom abban, hogy baba lesz a dologban,az orvos sem bíztat semmivel... csak annak szerettem volna utánajárni, hogy mi lehet az oka a problémáknak, és mivel minden más laboreredményem tökéletes, ezt az egyet tudok körüljárni.
2009. szept. 21. 19:04
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

Értem... De ha rendszertelen a mensid, akkor ne legyen rossz érzésed, hanem teljes gőzerővel tessék bizakodni, mert gyanítom, hogy fogalmad sincs, hogy mikor fogant a baba! :) És ezt senki sem tudja, ezért kell többször visszamenni UH-ra. Szerintem, most lehetsz 4-5 hetes, annál biztos nem több. De nyugi, minden OK lesz! :) Elkaptatok egy kósza petét, ennyi az egész! :))

Nekem is rendszertelen volt a mensim, világ életemben, és mint később kiderült, már a 7. héten,mire láttunk petezsákot..., hogy a "ciklus" 35. napján fogant.

Nyugalom, pozitív gondolatok! :)

És jelentkezz, maint tudsz valamit! :)

6.

u.i.: ha vérből néznének hcg-t, akkor annak az eredménye alapján lehetne következtetni a terhesség korára! És akkor kicsit nyugodtabb lehetnél!

2009. szept. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már teljesen elkeseredtem, és a párom is, hogy semmi remény és azon kevesek (1% alattiak) csoportjába tartozom, akinek a menotest egy teljesen ritka keresztreakcióban lett pozitiv az LH egyik alkotóelemére... ilyen is van, nagy kutatások árán megtudtam :-/ de iszonyat ritka. Holnap megyek vissza az eredményeimmel a dokimhoz, és én is pont azt akartam tőle kérni, hogy vérből nézzük a HCG-t , többet mond, mint így... nagyon remélem, hogy tényleg csak nagyon pici még! Köszi, hgy írtál, és írok, ha bármi kiderült, hátha más is jár majd így! :)
2009. szept. 21. 19:09
 16/28 anonim ***** válasza:
55%

6.

Ha az orvos nem biztat, az nem szép tőle! Nem kell álmokba ringatni senkit, de akkor is számítana, ha legalább annyi esze lett volna, hogy azt mondja, nézze, ha 2-3 hete fogant, akkor minden esély megvan, hogy ott a baba!

Na, igen, nekem is anno azt írták a papírra, hogy hcg pozitív. (vérből) De én felhívtam a nőgyógyászatot, és megmondtam, hogy tűkön ülök, és nagyon fontos nekem, úgyhogy bediktáltam a taj-számomat, és a gépben megnézte a nővér, és kideerült, hogy 18000 a hcg-m, ami kb 5-6 hetes terhességnek felel meg.

Persze a szórás nagyon nagy, de mégis elárulna valamit, ha a konkrét értéket tudnád. A legjobb pedig az lenne, ha 2 naponta néznék, hogy emelkedik-e. És akkor nincs para. 4nap alatt, 2 vérvételből kiderülne...

Megy a drukk!!

2009. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, az előző mensimhez képest már tényleg nagyon sok idő eltelt, és ilyenkor már látni kellene - szerintem ezért mondta, hogy ne nagyon reménykedjek (amúgy ez az uh-s doki volt, nem a sajátom). Holnap saját doki,aztán mielőbb labor... jaj, bárcsak öregebb lennék pár nappal már... gyűlölök várni és már hetek óta ez megy...
2009. szept. 21. 19:16
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

Eszembe jutott még valami! Mikor lett ELŐSZÖR pozitív az itthoni teszt? És a laboros? Mert, amikor pozi, akkor lehetsz min 4 hetes.

A 9 mm-es nyálkahártya is egy 4-5 hetes terhességre utal, nagyobbra nem.

Olyan tényleg van, hogy a hcg az LH-t mutatja ki, ezért is használható jóstesztnek az ovuteszt, de persze van, akinél nem jön be, mert alapvetően nem a hcg-re kell, hogy reagáljon...

Már csak pár nap, és okosabb leszel, addig is kitartás neked és a párodnak!

6.

2009. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Késett, de az itthoni teszt negatív volt. Elmentem és csináltatott labortesztet a dokim, az pedig szept4-én lett pozitiv. Aztán rá egy hétre lett uh - ahol nem láttak semmit, mostanra hivott vissza és még mindig semmi, csak a nyálkahártya lett vastagabb. Most vissza kell mennem doki, és megint labor... aztán nem tudom :-/ hát ez volt az én köröm ebben a hónapban ... meglátjuk.
2009. szept. 21. 19:24
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

Szept 4 nem volt olyan régen, reménykedj! :)

És abban is reménykedjünk, hogy nem egy peteérést mutatott ki a laboros teszt...

Várom az eredményeket!

6.

2009. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!