Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas tesztoszteronszint...

Magas tesztoszteronszint milyen problémákat okozhat, ha babát szeretnénk?

Figyelt kérdés
Túl magas a tesztoszteronszintem (duplája mint a normál érték felső határa). Csak napokkal később kaptam időpontot az orvoshoz, de szeretném megkérdezni, kinek-milyen tapasztalatai vannak e téren.
2009. szept. 19. 09:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 vetélés után vizsgálták ezt meg, és akkor azt mondták ez is okozhatta.

De azt, hogy tényleg emiatt volt-e, már sosem fogom megtudni

2009. szept. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Terhesség gyanúja miatt csináltak nálam vér és vizelettesztet, és HCG pozitiv, a tesztoszteronom meg a duplája. Ezért kérdeztem ezt, hogy van -e okom aggódni... de úgy látom, talán van :-/
2009. szept. 21. 09:33
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésedre sajna nem tudom a választ ne haragudj, de megkérdezhetem, hogy milyen lett az eredményed? Mit jelent az, hogy a duplája? Mennyi a normális szint?


előre is köszi a válaszod

2009. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Szia! Nos a normális tartomány (a labor papírjai szerint) 0.220 - 2.900 nmol/l között van, és nekem 7.110nmol/l. Neked is magasabb?
2009. szept. 21. 13:26
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen sajna, bár nekem 3,250 nmol/l. Nekem az LH és FSH értékeim nem lettek túl jók, de PCOS-em nincs szerencsére. Bár ezt januárban mérték. Most elkezdtem 2 hete az AVIVA tornát, hátha ezzel javítani tudok az eredményeimen, és végre a baba is összejön. Jó lenne.
2009. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
85%
Előző vagyok megint. Viszont most olvasom, hogy akkor te babát vársz? nagyon gratulálok, biztos minden rendben lesz:-)))))
2009. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy baba lesz. A laborom ugyan pozitiv, de nem látnak semmit uh-n, csak 9mm-es nyálkahártyát. Mivel minden más laboreredményem normális, ezért tettem fel ezt a kérdést... de hát, nem lett tömeges válasz :-/ sajnos. Sok szerencst neked is!
2009. szept. 21. 14:27
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A magas tesztoszterinszint magas prolaktint is eredményez,ezáltal a szervezet úgy reagál,mintha terhes lennél,de a hcg negativ marad!Ha csinálsz egy terhestesztet és az is +,akkor tuti a baba!Mennyi idősen mentél dokihoz?És milyen UH-t csináltak?Mert csak hüvelyin lehet látni a petezsákot kb. 4-5 hétig.A hormheel cseppek segitenek a tesztoszteron szint beállitásában és azt hiszem terhességben is szedhető.Nézz azért utána a neten.Ird be,azt kiadja,amit tudni szeretnél!

2009. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Hááát... a tesztoszteron meg tud hülyülni a terhesség miatt is, de jó lenne tudni, hogy régen mennyi volt neked, amikor nem volt pozitív a hcg teszt.

Több kismamánál jönnek elő pattanások, és szőrösödés a terhesség alatt, valamint zsíros bőr, haj, a magasabb tesztoszteron miatt! Lehet, hogy a te szervezeted így reagált a terhességre!!

Szerintem, tuti baba van, és drukkolok, hogy az is maradjon! :)

Mikor volt az utolsó mensid? Mekkora a hcg-d? (vérből)Mert ha még alacsonyka, és 5 hetes vagy max, akkor a 9 mm-es nyálkahártya, és az üres méh teljesen jó eredmény! :)

Nekem egyébként, amikor nem volt peteérésem,akkor volt2,7 a tesztoszeteron, amikor babás lettem lement 0,9-re. De mindenki más.

2009. szept. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a bíztatást! Hát, az a gond, hogy iszonyatosan rendszertelen a mensim, ezért nem tudunk viszonyítani nagyon az előzőhöz. Többnyire hosszabbak a ciklusaim a normálisnál. Nem tudom, hol tartunk, hetente figyeljük, és uh-n és laboron nézzük a változást. A laborban vizeletből nézték a Hcg-t. Ott csak annyi szerepelt, hogy pozitiv.
2009. szept. 21. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!