Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sok tüsző a petefészekben, ez...

Sok tüsző a petefészekben, ez miért baj? Lehet nincs peteérésem? Rendszertelen a menszeszem, hormonvizsgálatra küldtek! Ez mindenképpen bajt jelent?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy 10 hónapja hagytam abba a gyógyszert,és azóta nagyon rendszertelen a menszeszem,8 évig szedtem a gyógyszert előtte.Most voltam orvosnál,volt hüvelyi ultrahang is,és mondták sok kicsi tüsző van a petefészkeken,ezért csináltak hormonvizsgálatot is-vérvétellel,jövőhéten lesz eredmény!Nagyon izgulok,hogy meg kell műteni,remélem nem lesz semmi baj!Volt már valakinek hasonló tapasztalata?28 éves vagyok,és lassan babát szeretnénk!Írjon,akinek volt már ilyen,mert nagyon félek!!!!Köszönöm!
2009. szept. 18. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A sok visszamaradt tüsző pcos-ra utalhat, de mindenképp kellenek a hormonvizsgálat eredményei, hogy biztosat lehessen tudni. Ha pcos-d lenne, se aggódj, mert ma már nagyon jól kezelhető. Nekem is az van és az első stimulálós hónapban teherbe is estem. Sajnos elvetéltem, ezért jött a műtét, ami nem volt vészes, majd újabb stimuláció, újabb terhesség és egy gyönyörű kislány. Ne aggódj, minden rendben lesz. Ha lenne még kérdésed, próbálok válaszolni.

2009. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok megint. Nekem is úgy derült ki, ahogy neked. Abbahagytam a fogigátlót és csak nem jött meg. 5 hónapot vártam, mire dokihoz mentem, és akkor látta ő is a "gyöngyfűzért", majd jöttek a vizsgálatok és a diagnózis.
2009. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint első vagyok. MOst olvaslak újra és nem válaszoltam mindenre. Nem feltétlen az a baj, hogy sok visszamaradt tüsző van a petefészkeidben, bár ezek is nehezítik a működését, peteérést..., hanem a hormonális probléma, ami a hátterében van. Az, hogy van-e peteérésed, csak hőmérőzéssel, ovu-teszttel ill. uh-os cikluskövetéssel tudhatod meg.
2009. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ,nagyon megnyugodtam most!Az orvosom is a PCOS-ra gyanakszik,mondta hogy vagy gyógyszeres kezelés lesz,vagy műtét lesz!Én nagyon félek a műtéttől,nagy műtét ez,vagy kisebb rutinműtét?A rákszűrést is most csináltattam meg,de én olyan borzasztó aggódós vagyok,hogy páromat teljesen kiakasztom vele!Mindig attól félek,nem lehet majd babám,pedig nagyon szeretnék!Most várok és izgulok!Szóval akkor nem kell félni,ha esetleg műtétre kerülne is sor?Köszönöm előre is!

Minden jót!És gratulálok a kislányhoz!

2009. szept. 18. 12:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos én nem tudok jókat írni magáról a műtétről, de ne engem vegyél alapul.

Nálam 2007 augusztusában diagnosztizálták a pcos-t. Nem volt mensim, pé-m, semmi. Kaptam egy Duphaston, Closti, Fostimon kúrát, amitől teherbe estem az első hónapban, de sajnos a 7. téten elvetéltem. Ez október elején volt. Utána megint nem jött meg, így decemberben jött a műtét. Nem volt időm idegeskedni, mert egyik nap megtudtam, hogy másnap műtenek. Reggel bementem, műtét, majd másnap haza. Kicsit belázasodtam, de nem volt komoly. A hasam eléggé fájt, de nem a sebeknél, hanem azért mert felfújták gázzal, hogy jobban hozzáférjenek amihez kell, és sokáig, 2 napig nagyon feszített. A tubus miatt fájt a torkom, ezért sokat köhögtem, ami nagyon fájt, ahogy a hasam megfeszült. Leülni, felállni, hajolni nem volt egyszerű pár napig, de utána már javult a dolog. 10 nap után volt varratszedés. A dokim azt mondta, a műtét után két héttel meg kell jönni, és így is lett, viszont utána sajnos megint semmi. 2008 márciusában volt egy újabb Duphi-Closti-Fostimon kúra, amitől ismét teherbe estem az első hónapban és ő már megmaradt és épp most pelenkáztam át. Ja azt elfelejtettem, hogy nekem a műtét után is ugyanúgy ott voltak a ciszták, csak talán nem annyi, mint előtte. Ez az én történetem, de persze, lehet másoknak egyszerűbben ment a dolog. Ha lenne még kérdésed, válaszolok, ha tudok.

2009. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszönöm a választ!Neked mi volt az eredmény?Gyógyszeres kezelést kaptál?Az orvos is mondta hogy nem lehet így tudni,hogy van-e peteérésem,mert ahhoz 2 naponta ultrahangozni kellene,és mivel rendszertelen a ciklusom,nekem is volt olyan,hogy 2 hónapig is kimaradt,ezért most nem lehet tudni,mikor lehet peteérés nálam,ha van egyáltalán.Egyébként biztos hogy valami hormonzavar lehet nálam,mert kicsit híztam,és zsírosabb lett a bőröm is!Megfogadom a módszered és úgy fogom vizsgálni magam!Köszönöm a tanácsot!
2009. szept. 18. 12:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm,nem lehetett könnyű,de megérte,mert most már van egy gyönyörű kislányod,gratulálok hozzá!A műtétről még annyit kérdeznék,hogy altatásban végzik-e?És hogy hüvelyen keresztül történt-e a műtét?Neked is ez a laporoszkópiás műtéted volt?lehet nem jól írtam,de valami ilyesmit mondott nekem a doki.Lehet nekem is először a gyógyszeres kezeléssel fog próbálkozni?Köszönöm előre is!
2009. szept. 18. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Még mindig az első vagyok!

Igen altatásban végzik a műtétet és kb. 35-45 perc az egész. Laparoszkópiám volt, ahogy írtam is. A hasamon vágtak 3 kisebb lyukat és azon keresztül végezték a műtétet. Ne aggódj. Minden műtétnek van kockázata, de ez tényleg rutinműtét. Máskülönben nem is engednének haza másnap lábadozni. Amúgy lehet, hogy neked is elég lesz csak a gyógyszeres kezelés és simán rendezi a problémádat. Kitartás!

2009. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kielégítő válaszokat,remélem én is,hogy nem kell műteni,jövőhéten derül ki, csütörtökön lesz meg az eredmény!Így már kicsit jobb,persze még izgulok azért:)!Minden jót,jó egészséget kívánok,és sok örömet a babához!További szép napot!:)
2009. szept. 18. 12:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 28 vagyok. abbahagytam a bogyó szedését, és nem jött meg. Egy doki rögtön Closti kúrára fogott, ami még több tüszőt eredményezett. Elmentem egy másik dokihoz, aki azonnal abbahagyatta velem a Clostit. Vérvételre küldött (hormonvizsgálatra), és kiderült, hogy pco. Májusban megműtöttek + HSG (petevezető átjárhatósági vizsgálat) + inzulinrezisztencia teszt+ férjemnek sperma vizsgálat. Egyszer megjött műtét után, és azóta sem sajna. Ennek már4 hónapja. Szept. végén kell visszamennem és várom, hogy mi a következő lépés. Remélem neked több szerencséd lesz.
2009. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!