Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rajtam kívül van még aki fél...

Rajtam kívül van még aki fél vállalni a második gyermeket?

Figyelt kérdés
Van egy majd 3 éves lányunk és tervezzük a tesót decemberben abba is hagytam a fog.gátlót és ebben a hónapban már lehet/ne próbálkozni,de félek képes leszek 2-gyermeket ellátni,anyagi helyzetünk jó,de semmi segítségem reggeltől etig míg párom haza nem ér.Van aki ugyancsak fél vállalni kistestvért?
2013. márc. 12. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is félek, vagyis mi is félünk :) Nekünk 4 éves a lányunk, eleinte két év korkülönbséget képzeltünk,de mindig toltuk. Most úgy vagyunk vele, hogy míg mindkettőnk nem mondja azt biztosra, hogy igen, legyen második gyerek. Addig felfüggesztjük a gyerektémát, és ha mire kezdi a sulit kislányunk nem lesz kistesó akkor eldöntjük hogy legyen vagy ne.
2013. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem féltem, de azért írok, hogy bátorítsalak:) Másfél év van a gyerkőcök között, segítségem nulla, azaz NULLA, szülés után férjem volt itthon 4 napig és ennyi. Nem mondom azt, hogy nincsenek kemény, kiborító napok, de fele sem olyan nehéz mint ahogy sokan riogattak. Sőt még most beíratkozta suliba is + töröm a fejem a 3. gyerkőcön, de azt egy kicsi már én is félek bevállalni...


Hát a lányod lesz 4 éves mire megszületik a tesó, már ovis, lehet vele értelmesen beszélni, akár segíteni is tud, szerintem nem lesz semmi gond.


Takarítás, mosás, főzés, vasalás, mindent megcsinálok bár az igényekből azért lejjebb kellett jócskán adnom (nincs csili-vili tisztaság, csak gyorsan összeüthető kajákra van időm és mostmár csak a fontos dolgokat vasalom, régen azért még az alsógatyát is vasaltam, hát most nem:)

2013. márc. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nálam 21 hónap volt a 2 gyerkőc között, és tényleg nem volt olyan vészes, mint sokan mondják, pedig nekem sem volt segítségem, a szüleimtől elég messze laktam akkor. Persze az megint más, hogy az egyik pici, a másik meg ovis :) Nekem azért volt jó, mert mindkettő otthon volt még egy darabig, magam osztottam be az időnket. Viszont a hátrány: mindkettő elég kicsit volt, mindkettőt pelenkázni kellett, ha sétálni indultunk, az 1 órába telt stb. Azért egy 4 éves már más, és még segít is :) (Volt ilyen ismerősöknél, láttam, hozza a ruhát, pelust, cumit, betakarja a picit, beszélget vele... Nagyon arik voltak!)De természetesen Te érzed és tudod, hogy mit szeretnél, mit tudsz bevállalni.
2013. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is most tervezzük a kistesót, következő ciklusban. Eleinte én is féltem, hogy hogyan fogom megoldani, segítségem semmi, nagyon messze lakunk a családtól (300 km), de most hogy közeleg a kitűzött időpont már nagyon várom. Várom, hogy újra átélhessem az egészet, a terhesség csodáját, a szoptatást, a kisbabás hónapokat és mindent. Várom, hogy a kislányom hogy fog reagálni az új helyzetre. Most 2 éves, addigra 3 lesz mire megérkezik a tesó (ha sikerül :) ) Vele már gyakran beszélgetünk arról, hogy milyen lesz, ha kistestvére lesz, és egyenlőre várja. Időnként simogatja a hasamat, pedig még nincs is benne a kisbab, csak mondtuk már neki, hogy majd ott fog növekedni a tesó.

Mindent egybevetve én már nagyon várom, szerintem meg fogjuk tudni oldani, és Ti is biztosan megoldjátok majd. :)

2013. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért féltem mert eléggé rossz élmény volt a szülés. Aztán most 19 hetes vagyok, 5 év lesz a két gyerkőc között. Nekem sincs sok segítségem, párom külföldön dolgozik, de mivel a nagy már ovis talán nem lesz olyan megerőltető. Nektek is már 3 éves a lányka, napközben ovi, este azt a pár órát meg ki lehet bírni kettővel. Ez szerintem ne tartson vissza. Szomszédasszonyomat látom nap mint nap, szintén 5 év van a gyerekei között, tök jól megoldja (neki is külföldön dolgozik a párja.)
2013. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!