Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teljesen tanácstalan vagyok!...

Teljesen tanácstalan vagyok! Mit tegyek a beütemezett együttlét érzete ellen?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindketten 27 évesek vagyunk, bő fél éve próbálkozunk, babát szeretnénk. Én vezetek hőgörbét, és mivel utólag mindig szépen kirajzolódik, mikor volt ovulációm (ami változó) elég jól átlátható a ciklusom, persze utólag. Mivel előre nem lehet tervezni, és őt zavarja a "beütemezett együttlét" ritkán vagyunk akkor együtt, amikor a legtöbb az esély a fogamzásra. A gond az, hogy a férjemet zavarja az a gondolat, hogy én a baba, vagy nem a baba miatt közeledek-e éppen... Több forrásból is megerősítették, hogy lényegesen lerövidülhet a teherbeesés időszaka, ha az ovulációkor és az az előtti néhány napban vagyunk együtt, viszont mi általában eléggé "szétszórjuk" az együttléteket egy cikluson belül. Általában 35-40 naposak a ciklusaim, nagyjából ezidő alatt 6-8-szor vagyunk együtt. Szerintem ez nem túl sok, ha az ember babát szeretne és mivel hosszabbak a ciklusaim, így persze még több időt kell várni a következő termékeny időszakra. :( Akinek van hasznos tanácsa, vagy véleménye, kérem segítsen, mi tehetnék/tehetnénk? Köszönöm
2013. márc. 11. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Meg lehet érteni. A párom is azt mondta, hogy nem szívesen lenne velem úgy, hogy közben azon görcsölök, hogy most babát csináljunk. Csak azt tudom tanácsolni, hogy ne számolgass, ne görbézz, csak szeressétek egymást, ha a baba jönni akar, jönni fog. A múltkor kiderült itt, hogy elég sokan vagyunk úgy, hogy nem a várható peteérés környékén sikerült teherbe esni.
2013. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Tényleg?? Én ilyenről eddig még nem nagyon hallottam (csak az orgazmus miatti plussz peteérésről, ami ritka), és mivel azt olvastam több helyen is, hogy ha az ovuláció környékén is vagytok együtt, akkor is csak 30% körüli az esély, ... nem visz rá a lélek, hogy abbahagyjam a hőmérőzést. Tudnál erről bővebben írni?
2013. márc. 11. 22:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos teljesen jogos a férjed ellenérzése, az ilyen "gyerekcsinálási" praktikák eléggé le tudják hervasztani a pasikat. Az ébredési hő mérését ráadásul nem is lehet "titokban" csinálni, tehát kb. minden reggel látja. Esetleg megpróbálhatnád átmenetileg a hőmérőzést ovutesztre váltani. Ezt nem muszáj pont a hitvesi ágyban végezni, ráadásul megvan az az előnye, hogy nem utólag jelzi, hogy lezajlott az ovud, hanem előtte, amikor még csak várható. És nem kell neki pontosan beszámolnod róla, hogy is áll most épp a ciklusod, mit mutat az ovuteszt. Ezzel egy kicsit kikerülne a férjed mindennapi életéből az a tudat, hogy neki x napokon "teljesítenie" kell, mert idő van... Aztán azt, hogy az együttléteiteket hogyan tudod elég izgalmassá, és jól időzítve is spontánná tenni, az már rajtad múlik.:-))
2013. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A női szervezet bármikor képes spontán peteérésre. Elegendő egy hevesebb orgazmus, és máris kiszabadul egy pete – nem törődve azzal, hogy még nincs itt az ideje. Szerintem ez nem olyan ritka, csak nem beszélnek róla.
2013. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy ki fogom próbálni az ovutesztet. Egyébként a férjemnél bármelyik együttlétünkkor felmerül ez az érzés. Független attól, hogy cikluson belül mikor van :(
2013. márc. 11. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolom ez azóta van, mióta elkezdtél hőmérőzni. Őszintén szólva, én is azon a véleményen vagyok, hogy -ha csak orvosi indoka nincs - a gyerekhez vezető legjobb út, ha sokat, és felszabadultan szeretkeztek, mindenféle méricskélés, számolgatás nélkül. Ennél jobb módszert még nem talált ki senki hálistennek:-)) Nem mellesleg neked is jobbat tenne, ha nem azon kattognál, hogy alakult a hőgörbéd, jókor voltatok, vagy lesztek-e együtt.

Lehet, hogy ha nem látja nap mint nap a hőmérős hókuszpókuszt, akkor kicsit enyhül benne a fenntartás. Ha kibírod, akkor tényleg hanyagold egy kicsit a gyerekkérdést. Már olyan szempontból, hogy ne legyen beszédtéma, ne lássa, vagy tudja, hogy te ellenőrzöd magadat, érezze, hogy őt kívánod amikor összebújtok, és nem azt, hogy le ne késsétek a peteérést... A pasik sem hülyék, pontosan megérzik az ilyesmit, és nagyon nehezen viselik el.

2013. márc. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó tanácsok, nagyon fogok igyekezni megállni minden elijesztő dolgot, ... így lvasva könnyű, de ismerem magam, sajnos már annyira szereték babát, hogy nehéz lesz, de annyian javasoljátok, hogy erőt veszek magamon és valahogy elérem, hogy ne prögjön ezen minden egyes gondolatom! Nagyon köszönöm a segítő tanácsokat mindenkinek!
2013. márc. 11. 23:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én párom máshogy áll hozzá. Ő is akarja a babát, tudja, mikor érdemes együtt lennünk, ezért akkor belead apait-anyait, és még büszke is magára. Nemrég azért "borult ki", mert csak 4x csináltuk ovu alatt, nem 5-6x, amit eltervezett. Szinte rekordot akar ebben dönteni. Talán ne vegyétek ennyire komolyan, inkább tekintsetek rá játékként, keresse meg ő is az ovus időszakban azt, ami felvillanyozza, szórakozzatok vele! Nekünk ez az első próbálkozós hónapunk, de teljesen fel van pörögve, még engem is meglepett :) Talán ha játékosabban tekintene a dologra, nem kötelezettség, vagy kihasználás érzésével, jobban telne a próbálkozós hónap! Lazítsatok! :)))


A 40 napos ciklus picit hosszú, szerintem a hormonvizsgálat nem ártana nődokinál vagy endokrinológusnál, és persze az ovu tesztek is segítenének a pontosabb meghatározásban.

2013. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mivel nekem a gyógyszer előtt is hosszabbak voltak a ciklusok, nem olyan vészes a 40, bár nem az a jellemző szerencsére, inkább mindig a 35höz van közelebb.
2013. márc. 12. 10:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia,mi is baba projekt-be kezdtünk a párommal már egy hónapja,de sajnos még nem sikerült,én nem hőmérőzök meg semmi ilyesmi mert én úgy vélem hogy ha meg akar foganni akkor meg fog és a párom is rosszul van attól hogy a baba miatt szexeljünk!add át magad a szenvedélynek és ne görcsölj mert annál rosszabb!
2013. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!