Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség előtt mik a teendők?

Terhesség előtt mik a teendők?

Figyelt kérdés

Kérdéseim:



1.Mi mindent kell magamon kivizsgáltatni (nőgyógyászatilag,egészségügyileg) hogy vállalhassak babát?

2.A páromnak is kötelező a kivizsgálás? (vagy azt akkor inkább ha huzamosabb ideig nem jön össze)

3.Milyen (esetleg mely) vitaminokat és egyéb dolgokat kell szedni,fogyasztani a terhesség előtt és alatt?

4.Mi az,ami az egész terhesség alatt fontos?


Nagyon ritkán iszom,de még dohányzom,arról már próbálok leszokni (egy kicsit nehézkes,de szerintem menni fog)

Nem vagyok tudatlan,csak sajnos kevés ember vesz körül és nem tudom kihez tudnék ezekkel fordulni,aki tudna segíteni,elmagyarázni dolgokat.

Köszönöm a válaszokat,és ha lehet akkor kort is írjatok.

24/L



2013. febr. 25. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

én mindezt meg akartam tenni, de megelőzött a baba:)

terhes vitamint ráérsz szedni a pozitív teszt után, ahogy folsavat is, neked egy nőgyógyászati szűrővizsgálat nem árthat, ha nincs gondotok, akkor a párodnak szerintem nem muszáj elmennie

a cigit kezd el csökkenteni, ha aktívan próbálkoztok, akkor nagyon mérsékeld, ha meg a pozi a teszt, akkor a kukába vele:)

sok sikert!

2013. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Elgondolkodni, hogy a gyerek apja tényleg a gyerek apja lesz-e. Ez az első...
2013. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

a nőgyógyászodat keresd fel,mert az csak jó ha kivizsgál és megcsinálja a rákszűrést a terhesség előtt.

és a terhes vitamint is elkezdheted,mert azzal sem ártasz..!

ezen kívűl mást nem kell tenned és a párodnak sem. persze a cigit ő is abbahagyhatná,mert akkor gyorsabban teherbe eshetsz. neki nem kell elmennie kivizsgálásra csak,ha nem jön össze 1-2éven belül.


mi az ami fontos? csak a szokásos: fogyassz elengedő folyadékot,egyél rendszeresen zöldség-gyümölcsöt.és mindaddig mindet szabad amig az orvos meg nem tiltja

2013. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
ja,és 30 éves vagyok, 2 kislányom van
2013. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2-es,naná,hogy a páromtól szeretnék teherbe esni! :)

nem próbálkozunk még,csak beszéltünk róla,hogy lassan el kéne kezdeni,mert mindkettőnk álma egy közös baby :)

a fogamzásgátlót október közepén hagytam abba és direkt kivártam,hogy kitisztuljak,ennek már 4 hónapja,ezért most már kezdünk komolyan ráállni a témára,de ehhez előbb mindent tudni szeretnék,hogy minden rendbe legyen a babánkkkal

2013. febr. 25. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Kivizsgálásokat nem végeznek, hacsak nem hazudjátok azt, hogy 1-2 éve nem jön össze a baba.

Ellenben egy rákszűrést érdemes megcsináltatni, mert, ha hamar terhes leszel, akkor azzal nem nyaggatnak.

Folsav kell. akkor kezd el szedni, amikor nekiálltok összehozni a gyereket.

Fontos, hogy ne emelj túl nehezet, és ne ülj forró vízbe, hagyj fel az alkohollal, cigarettával.

2013. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tavaly októberben voltam rákszűrésen,az baj? vagy attól még megcsinálja ugyanúgy,hogy nem telt el fél-1 év?
2013. febr. 25. 13:52
 8/11 A kérdező kommentje:

alkoholt nagyon ritkán iszok,évente 1x max,nem is kéne,és mindig csak zuhanyzom,utoljára gyerekkoromban ülőfürdöztem,

1x már sikerült leszoknom a cigiről majdnem 1 évig nem szívtam,csak sajnos annak idején mikor újra visszaszoktam rossz időszak volt és sajnos rágyújtottam,úgyhogy le tudom tenni szerintem

2013. febr. 25. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor rákszűrést nem csinálnak.
2013. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Én most a fogyásra gyúrok rá, hogy ne kisgömbőc legyen a gyerek anyja. :D Meg szintén fogamzásgátlót szedek, és amikor leállok vele, akkor (3 hónapos várakozási időben) szeretném elküldeni a férjem egy spermavizsgálatra. Nem fájdalmas, nem is horror összeg. És ha nem jön a baba, akkor már tudhatjuk, hogy nekem kell mennem vizsgálatra.
2013. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!