Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett vállalnátok babát?

Figyelt kérdés
Férjem nettója havonta kb 160.000. és én is most 73.000. keresek havonta nettóba. Kiszámoltam, hogy kb 55.000-60.000. között kapnék TGYS-t és GYED-et...szerintetek ebből ki lehet jönni babával(nincs másik gyerekünk)??Ki mennyi jövedelemből nevel babát??
2013. febr. 16. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmilyen hiteletek, akkor simán. Mi 60ezerrek kevesebből élünk.
2013. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs alkalmas időpont a babavállalásra... Mikor mi eldöntöttük, hogy babát akarunk akkor még a kettőnk fizuja 280-320 ezer között mozgott, de albérletben laktunk...

Aztán ahogy elkezdtünk próbálkozni, felfordult az életünk... a munkámat ott kellett hagynom mert anyósom beteg lett és ápolni kellett, szóval visszaköltöztünk a páromék szülői házába..

Anyósom elhunyt sajnos.

Most is itt lakunk, de már nem kell fizetnünk albérletet, és igaz nincs munkám, (tényleg minden felfordult)

Most várjuk a babát 16 hetes terhes vagyok..

Sajnos már nem fogok munkát találni, és a párom fizuja se a legjobban alakul, így kb. 150 ből kell majd kijönnünk babával...

2013. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ,hogy "mennyibe kerül" a megélhetésetek. Saját házban vagytok vagy albérletben? Van valami hiteletek? Most mennyi pénzetek marad szórakozásra,vagy úgy alapból hónap végén?


Mi idén kezdjük a próbálkozást a babával,a párom 160-200ezer forint között keres nettóban,én pedig 98 ezer körüli tgyást és olyan 86 ezer körüli gyedet kapok majd. Plusz ugye a családi meg a párom igényli majd meg a családi adókedvezményt.

2013. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nincs hitelünk és van megtakarításunk is, köszönöm
2013. febr. 16. 21:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg a családi pótlékkal még nem is számoltam, azt a párom béréhez adják majd??annak mennyi 1 baba után a havi összege??
2013. febr. 16. 21:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát meg lehet ennyiből ki tudtok jönni! De nem tudom te hogy számoltad a tgys meg a gyedet ennyi után szerintem nem fogsz ennyit kapni! Nekem több volt a bejelentettem és nem kapok ennyit! De nem lesz sokkal kevesebb olyan kb. 48-50 ezer de ennyi szerintem nem lesz! De nálunk apa kevesebbet keres és még is ki tudunk jönni babával! Igaz néha kicsit nehéz de ha van megtakarításotok is akkor nem lesz gond! Jó baba vállalást!
2013. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)Kalkulátorral számoltam és a bruttó bért kérte, és még pár dolgot (mióta dolgozom, van e másik gyerek)és ennyit dobott ki...
2013. febr. 16. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed itt az ideje.

Minden megoldódik, az én apukám katona volt, mikor születtem, és anyum megoldott mindent. No jó nem lektam kacsalábonforgó palotában és nem hordtam Nike tipegőt, de megvolt mindenem, ami kellett ahhoz, hogy felnőjek.

Nem szabad a karrierorientált világhoz alkalmazkodni.

Nyilván vannak kivételek, de hidd el, ha úgy érzed, itt az ideje és a párod is, akkor vágjatok bele, minden megoldódik!

Mindig van aktuális érv, ami a gyerek mellett szól és ami ellene.

2013. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hatos válaszoló,azért mert bizonyára a bejelentett béred bruttóban volt megadva,a kérdezőnek ez viszont a nettó bére. Jól számolod,57-65között lesz a tgyás és a gyed kérdező.


Hármas voltam,vállaljátok nyugodtan. Mi albérletbe fogjuk vállalni és ha el is megyünk innen,valamennyi hitelünk biztosan lesz.

2013. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)Igen nettóm ennyi, a bruttóm 114.000. havonta és ennyit számolt a kalkulátor.
2013. febr. 17. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!