Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyivel lesz kevesebb a...

Mennyivel lesz kevesebb a GYEDem, ha a terhesség közepén elmegyek táppénzre?

Figyelt kérdés
Már 3 éve dolgozom a cégnél, jelenleg bruttó 175 000 a fizetésem, ezzel mekkora összegű gyedre, gyesre, tgyásra számíthatok kb? Kevesebb lesz a gyed vagy akármi más, ha nem dolgozom a szülés előttig? Elég stresszes helyen dolgozom, nem szeretném kitenni magam valami problémának. Köszönöm a válaszokat!
2008. jún. 5. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

A tgyást a szülést megelőző év átlag keresetéből számítják( 70% ).a gyedet pedig annak igénylését megelőző év átlagkeresetéből számítják(70% ).szóval, ha pl. idén oktoberben szülsz a tgyást a 2007-es évre nézik, és mivel ez 24hétig jár, már jövőre fogod a gyedet kapni, amit pedig az idei azaz a 2008-as évből számolnak.egész éves átlag, ebbe beletartozik a táppénz is,a tgyás is.remélem jól tudom, és tudtam segíteni.ezeken az oldalakon tudsz erről olvasni, én így értelmeztem.

[link]

[link]

boldog babavárást,33hetes kismama

2008. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem úgy tájékoztattak az államkincstárnál (ők a bérszámfejtőim), hogy a betegszabadság még beleszámít a gyed számításánál, a táppénz már nem.

Szerintem gyedet a maximumot kapod, gyes az fix összeg, a tgyás a fizetésed meghatározott %-a.

2008. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a táppénz nem számít be az átlagkeresetbe, ezért azokat a hónapokat, amikor táppénzben részesülsz, nem veszik figyelembe. A kérdésedre válaszolva nem lesz kevesebb a gyed-ed, mert pl. ha csak 3 hónapot dolgozol és a maradék 9 hónapon táppénzen vagy, akkor a 3 havi átlagbéred alapján számolnak (tehát a 3 havi bért arányosan nem egész évre osztják el)

Ez tuti, mert én is hasonló cipőben járok és pont a múlt héten kérdeztem meg az egyik tb-nél dolgozó ismerősömtől. Remélem tudtam segíteni.

2008. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!