Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért kell táppénzre menni,...

Miért kell táppénzre menni, ha a második baba gyes alatt születik meg?

Figyelt kérdés
azt olvastam,hogy ha a második baba akkor születik,mikor az elsővel gyesen van valaki ,akkor ajánlatos táppénzre menni,baba születéséig.Azt hiszem terhes vagyok a második babával,az első áprilisban tőlti a 2 évet,akkor gyedről én is menjek táppénzre a gyes helyett?
2013. jan. 25. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért ajánlatos, mert a táppénz összege még így is magasabb, mint a gyes. De persze nem kötelező, ha neked így jó.
2013. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát jobb volna a táppénz rá is szorulnánk,de a munkahelyemen nem tudom mit szólnának hozzá,tudom hogy ez hüjén hangzik,de én ilyen vagyok ezen is rágom magam,köszönöm a gyors választ.
2013. jan. 25. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha terhesen vagy tàppénzen, a munkàltatódnak az semmibe sem kerül, nem fizet utánnad semmit! Ezen ne rágódj!
2013. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

"Ha terhesen vagy tàppénzen, a munkàltatódnak az semmibe sem kerül, nem fizet utánnad semmit! Ezen ne rágódj!"


Ez nem teljesen igaz, a jelenlegi szabály szerint a táppénz első 15 napját a munkáltató fizeti, a többit pedig valóban a TB.


Kedves kérdező? Mennyi szabid van? Én hasonló helyzetben vagyok, de szerencsére pont van annyi szabim, ami áthidalja a nagyobb gyereknél a gyed lejárta és az új gyerek születése közti időt. Ha van szabid, legyél inkább azon. Az még magasabb összeg neked, és a munkahelynek is talán a "legjobb", hiszen ezt a szabit előbb-utóbb úgyis kivennéd, csak az időpontja a kérdéses.

2013. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En is ebben a helyzeben vagyok,marmint, hogy a kisebbik gyes idejebe szuletik. Elvileg december kozepetol vagyok gyesen, es nemreg derult ki hogy sikerult a teso (kezdtuk pedig feladni, januarban akartam beszelni a munkaltatoval, hogy mikor mehetek vissza :)), most vagyok 8+2 hetes. Szeptember legelejen szulok, de van ugye elotte a 28 nap tgyas mar, es amint betoltom a 12 hetet szolok hogy jon a masodik, igy kiveszem a 2 ev alatt felgyulemlett szabikat, ez kb 2 honapra lesz eleg, ez megint eleg jo fizu (plane, hogy nekem emeletek a fizum gyed alatt), aztan jon 3 vagy 4 honap tappenz, es kezdodik a tgyas. Szerintem ez igy eleg korrekt azert, es tobb is mint a gyes. Igy jar a legkonnyebben az az anyuka aki gyesbe szulne.
2013. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Terhességnél nem fizeti az első két hetet a munkáltató!!! Első naptól Z OEP fizet!!!
2013. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek,ha jól emlékszem tavaly márciusban kaptam utoljára fizetéses papírt,amin 53 nap szabadság volt kiírva, a babaváróknak kellemes babavárást kívánok.Még annyit szeretnék kérdezni hogy első terhességemnél táppénzre mentem és 17 nap szabadságom bent maradt akkor azt mondták,hogy nem megy át következő évre ez igaz lehet?
2013. jan. 25. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
ha veszélyeztetett táppénzen vagy, akkor is kell a munkáltatódnak táppénz 1/3-ot fizetni, csak betegszabadság nincs.
2013. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szóval, ha veszélyeztetett terhesen táppénzen vagy..
2013. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!