Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » December 8-án leszek pontosan...

December 8-án leszek pontosan 6hónapja GYES-en az első gyerekkel. Ha Novemberig összejönne a második baba és elmennék táppénzre, akkor ugye már nem csak a GYES-re leszek vele jogosult?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha elmész táppénzre akkor csak arra leszel jogosult,a gyesre nem.Kettő ellátást nem lehet egyszerre igényelni.Viszont ha visszamész valamennyi időre dolgozni,még ha csak szabadságra is,és onnan mész el táppénzre,ha van a közelben nagyszülő,és megfelel a feltételeknek,igényelheti ő a gyest,Te meg kapod a táppénzt.
2012. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam,hogy amíg a második baba megszületne,addig visszamondanám a GYES-t,és elmennék szülésig táppénzre,majd utána ismét TGYÁS,Gyed és megint GYES.Csak azt is hallottam,hogy ez úgy jobb anyagilag,ha 6hónapnál kevesebb ideig leszek az első gyerekkel GYES-en.
2012. aug. 28. 22:26
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

GYES-ről nem mehetsz táppénzre. GYED-ről sem.

Le kell mondanod, visszamenni dolgozni, és utánna mehetsz táppénzre. Ahhoz hogy más igényelje a családból a GYES-t bizonyos feltételeknek nekik is meg kell felelni.


Ha novemberig összejön a baba, egyszerűen menj vissza a munkahelyedre. Először is a felgyűlt szabikat fogják kiadni,mire az lejár és addigra már van kiskönyved akkor elméletileg védett vagy, nem rúghatnak ki, és elmehetsz táppénzre

Táppénzre akkor vagy jogosult, ha van munkaviszonyod. (adózol, járulékot fizetsz, fizetnek utánnad stb...)

2012. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez így biztos,hogy nem igaz kedves válaszoló,de azért várok más válaszokat is.

Arról egyébként szó nincs,hogy másra szeretném a GYES-t átruházni.Köszönöm!

2012. aug. 28. 22:38
 5/16 anonim ***** válasza:

jó, akkor nem igaz. De ne várj, mert nem tudod hogy más is biztosra tudja-e.

Inkább beszélj a munkáltatóddal, munkaügyissel!!! Egyáltalán mehetsz-e táppénzre.

Nálunk ilyet nem lehet csinálni, ki kell várni szépen a GYES-t, és dolgozni, vagy felmondani ha nem tetszik, táppénzre meg végképp nem engednek, csak ha már felvetted a munkát. Sajna nálunk ez van. REmélem a te munkaadód másként gondolja. Hiába törvények ide-oda, azt csinálnak amit akarnak.

2012. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nem pontosan értem a kérdést. a gyereked 2,5 és vagy fél éves?

ha fél éves akkor nem jár a 2.ra sem a gyed ha táppénzre mész, azzal nem nő a ledolgozott idő és ha szülés előtt voltál tp-n akkor nem is mehetsz. tehát ha nem lenne meg a ledolgozott időd.


ha voltál gyeden az elsővel akkor a 2.al is azon leszel, nem szűnt meg a munkaviszonyod, tehát tök mindegy, hogy maradsz gyesen vagy elmész táppénre.

2012. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az első baba decemberben lesz 2,5 éves.De akkor miért mondják ,hogy ne haladja meg a 6hónapot a Gyes az elsővel,mert akkor csak Gyest kapok majd a másodikkal is,Gyed-et és Tgys-t nem.Én ezt már nem értem...:(
2012. aug. 31. 20:44
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
ha gyesről mész szülni,akkor semmi sem jár csak gyes. igaza van annak aki azt írta, h menj vissza dolgozni,várjatok kicsit,aztán jöhet a baba,táppénz,és így lesz minden,mert 1 évnek meg kell lenni,ami csak munkaviszony, táppénz lehet,gyed,gyes nem!!
2012. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha hat hónap gyes-t kapsz akkor a következő babára a minimálbér után számolják a tgyás-t és a gyed-et.
2012. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A szülés előtti évet nézik.Ha abban az évben több mint 6 hónapot voltál GYES-n a minimálbér lesz a többi járulék alapja.
2012. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!