Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyetértetek a mesterséges...

Egyetértetek a mesterséges megtermékenyítéssel?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem tudja elfogadni hogy nem lehet gyereke,etikus így "létrehozni"? Vagy inkább el kéne fogadnia h nem lehet? Szerintetek?
2009. aug. 28. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


szerintem olyan esetben , amikor valamilyen tényező zavarja a megtermékenyülés folyamatát, de van érett, egészséges petesejtje egy nőnek... nos ebben az estben abszolúte támogatni tudok minden ilyen folyamatot.

De van olyan, aki 10 éve orvosról orvosra jár és vagy hitegetik, vagy konkrétan megmondják: nem lehet. Na ilyenkor jobb beletörődni, és más megoldást választani... Nem szép leírni, de nagyon sok kisbabát magára hagy az anyja és "leadja". Ők nem érdemlik meg a jó szülőket?

2009. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Igen. Teljesen. Mert attól, hogy valaki nem képes spontán teherbe esni, még nagyon jó szülő, a szó szoros értelmében Anya lehet. A mai orvostudomány csodálatos, sok száz párt tettek boldoggá, azzal, hogy így lehetett gyermekük.

Igazságtalan az élet, mert sok az olyan nő, aki könnyedén esik teherbe, eldobja magától a gyermekét, rosszul bánik vele, míg aki szeretné, nevelné, gondozná, nem adatik meg a gyermekáldás. Így legalább esélyt kapnak ők is.

2009. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Lombikra gondolsz?

Hát van orvos ismerősöm,aki szerint ezeknek a gyerekeknek nem szabadna megszületniük.

Én nem tudom ,hogy vélekedjek erről.

Viszont több lombikos ismerősünk is van,tudom mennyire lehet vágyni egy babára,és mit élnek át amíg megszülhetik.

Persze nem önös érdekekre kellene elsősorban gondolni,dehát emberek vagyunk.

Szóval az érzéseiket megértem akinek reménytelennek tűnik a gyermekáldás,de agyerek szempontjait kellene elsősorban figyelembe venni.

Én is valószínű nehezen emésztettem volna meg ha nem lehettek volna gyerekeim.

Szóval én nem mernék senkit elítélni.

2009. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Teljes mértékben egyetértek! Az a nem etikus, amikor valaki "eldobja" magától a "felesleges" embriókat. De miért ne lehetne joga teljesen egészséges nőknek gyereket szülni?? Miért ne érdemelnék meg, h ők is anyák lehessenek?! (nem mindig a nő a "hibás")
2009. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

közhely, de van alapja: egy nő két dolog miatt képes bármire, azért hogy legyen és azért hogy ne legyen gyereke! Ha valaki képes 10 évig orvostól orvosig járni, iszonyat kinokat átélni egy babáért, az a nő megérdemli a gyermeket, ő már a szülés előtt bebizonyitotta, hogy ANYA! A terméketlen párokat babához segitő intézeteket támogatnám, és súlyosan büntetném a gyereket bántalmazó, veszélyeztető, eldobó patkányokat!

Ne emlegessük egy napon azokkal akik sajnos rákényszerülnek arra, hogy átmenetileg az államra bizzák gyermeküket.

2009. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne etikus? Miért ne lehetne joga bárkinek a vágyott babához? Nem ilyeneken kellene görcsölni, nincs ebben semmi rossz!
2009. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!