Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez igaz? Ha valaki tinikorától...

Ez igaz? Ha valaki tinikorától kezdve szedte a fogamzásgátlót a gyerekvállalás előtt akkor nagyobb az esély, hogy baja lesz a kicsinek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hoyg a kicsinek lesz baja, inkább csak nehezebben fog teherbe esni. Én 19 éves koromtól kezdve szedtem csak, és nem is sokáig, 4évig. Mégis nagyon nehezen jött össze a baba. Hogy a gyógyszer zavart be? Ki tudja...
2009. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeruintem nem igaz.Én 16 éves korom óta szedtem a gyógyszert.Amikor úgy döntöttünk,hogy baba lesz akkor voltam 28 éves.Abbahagytam és vártunk 3 hónapot,aztán ment élesben a dolog.3 hónapra rá terhes lettem,és most 29 évesen egy gyönyörű,egészséges kisfiam van.

2009. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én 10 évig szedtem a fogamzásgátlót,aztán a 3. hónapban terhes lettem.most 25 hetes kismama vagyok és úgy néz ki,eddig nincs baja és szépen fejlődik.
2009. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszban valaki írta ezt, de nem igazán kell mindent autentikus véleményként elfogadni amit itt olvasol. A fejlődési rendellenességeknek alapvetően három oka lehet:

1. genetika

2. valamilyen fertőzés

3. valamilyen környezeti hatás


Tisztán genetikai eredetű rendellenesség nem sok van, de talán az az egy eset amikor egyértelműen ki derül az ok. Az esetek zömében a 3 ok különböző mértékben játszik szerepet, és utólag nem is mindig szokott kiderülni, hogy a tényleges ok mi volt. Érdekes dolgok ezek, mert pl ikreknél is előfordul, hogy csak az egyik baba beteg. Egy petéjű ikrek még genetikailag is azonosak és ugyanott voltak és ugyanazok a hatások érték őket. Nincs arra semmi magyarázat, hogy az egyik baba miért lesz beteg és a másik miért lesz egészséges.

2009. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőm abbahagyta a gyógyszert és rögtön teherbe is esett. Most született kedden egy egészséges kislánya. De sok olyat is hallottam, hogy fogamzásgátló mellett lett terhes valaki, megtartotta és egészséges gyereke született. Én áprilisban hagytam abba, mert már úgy éreztem elég volt. Jövő áprilistól (esküvő után) fogunk próbálkozni a babucival, remélem elsőre összejön. Már alig várom! :)
2009. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Maga a fogamzásgátló nem okoz a gyerekben semmi9féle károsodást, akkor sem, ha gyógyszerszedés közben történik a "baleset", csúszik be a terhesség.


Egyes nők azonban úgy reagálnak a gyógyszerleállásra, hogy nem áll vissza azonnal a saját, természetes hormonegyensúlyuk: egy ideig nincs peteérés, összevissza van mensruáció, felborulnak a hormonszintek, nem vastagodik meg kellően a méhnyálkahártya.


Még nehezebb helyzetben vannak azok a nők, akiknek x évvel ezelőtt a "ciklusuk rendezésére" írták fel a fogigátlót. Ők most szembesülnek azzal, hogy a gyógyszer nem javított az állapotukon, csak elfedte a tüneteket, amiket még annak idején kezelni kellett/lehetett volna.

2009. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 6 évig szedtem a gyógyszert. Abbahagytam, és a 2. hónapban teherbe estem. Most a 14. hétben vagyok, eddig minden rendben.
2009. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!